חלונות עץ לשימור או שיחזור- רק איכות.

חלונות עץ לשימור

חלונות עץ לשימור.בין אם הבית ההיסטורי שלך עדיין בחיתוליו ובין אם המבנה ההיסטורי שלך בן מאות שנים, שמירת הארכיטקטורה המקורית והאלמנטים העיצוביים הם מכריעים לשמירת הבית ההיסטורי שלך. שמירה על ציפוי, חומרי קירוי ותכונות אדריכליות אחרות במצב המקורי שלהם יכולה להיות קשה, אך שווה את המאמץ. לא פעם חלונות מיושנים ופגומים מוחלפים בדגמים חדשים וחסכוניים יותר באנרגיה, והורסים את המראה והתחושה המקוריים של המבנה ההיסטורי. אך העובדה היא כי ניתן לשמר ולשחזר חלונות ישנים בקלות, לרוב בעלות זולה בהרבה מאשר החלפה מוחלטת, וכל זאת מבלי להרוס את הערעור ההיסטורי של בתייך ההיסטוריים. וגם חלונות לשימור יכולים להיות חסכוניים באנרגיה ובמרה של פעם.

הַעֲרָכָה על חלונות עץ לשימור.

הצעד הראשון לקראת שימור ושחזור חלונות היסטוריים הוא הערכת החלון כולו כדי לקבוע אם הם אכן ניתנים לשחזור. ישנן שלוש קטגוריות עיקריות שחלון היסטורי יכול להיכנס אליהן במהלך ההערכה:

 

דרגה ראשונה – תחזוקה שוטפת

דרגה שנייה – שיקום מבני

דרגה שלוש – החלפות חלקים

שחזור ותחזוקת חלונות ברמה אחת יכולים להתבצע בקלות על ידי בעל הבית. תיקונים ברמה שתיים ושלוש הם מעט קשים יותר ועשויים לדרוש איש מקצוע שיסיים.

חשוב! להבין שלפעמים טיפול על חלונות עץ היסטורים יותר יקר ממשה לייצר חלון חדש ואיכותי יותר ממש היה פעם בלי לפגוע במרה של הבית.

 

בעת הערכת חלונות ישנים, מומלץ ליצור לוח זמנים לחלונות עבור כל חלון. רשימה בסיסית זו תעזור לך לקבוע ולעקוב אחר כל חלון עם גילם. שימו לב למיקום הגיאוגרפי של חלונות, לאופן בו הצבע, הכתם והזגגות מחזיקים מעמד ובמצב המסגרת, האדן, האבנט והחומרה, הם פריטים חשובים שכדאי לציין בתזמון תחזוקת החלונות שלכם. ניתן להעריך נזקי מים, ריקבון או ריקבון אחר על ידי לחיצה עם ציפורן חדה או סוכך בעץ כדי לקבוע נקודות חולשה במבנה. יש לפתוח ולסגור כל חלון לבדיקת מצב העבודה של מבנה החלון והחומרה.

חלונות עץ לשימור היסטורי

דרגה ראשונה: תחזוקה

חלונות עץ לשימור היסטוריים זקוקים לתחזוקה שוטפת בכדי לשמור על מצבם התקין. בעוד שרוב עבודות החלונות אינן מורכבות, היא עשויה להיות עתירת עבודה. ישנן חמש טכניקות תחזוקה בסיסיות בהן תוכלו להשתמש כדי לגרום לחלונות ההיסטוריים שלכם להיראות כמו חדשים.

 

הסרת הצבעים החיצוניים והפנימיים הישנים – יש לנקוט בזהירות רבה כאשר משתמשים בכל ציוד חימום להסרת צבע ישן. חלונות ישנים יותר רגישים מאוד לחימום ולקירור. מכסים את חלונות החלון בפיסת סדין למניעת שבירת הזכוכית כאשר משתמשים באקדח חום להסרת צבע ישן.

תיקון האבנט – תמיד אבטח את מיתרי האבנט במקומם בעזרת מקש אגודל או סרט לפני שתסיר את האבנט כדי למנוע את נפילת החוטים לכיס המשקל.

תיקון המסגרת – כתמים רקובים במסגרות עץ קלים לתיקון באמצעות מרק עץ או אפוקסי. טפל תחילה בכל עץ עם קוטל פטריות לפני ביצוע תיקונים.

הפשטה / החזרת מזג אוויר – יש להסיר את חלונות החלונות ולסמן אותם באופן אינדיבידואלי בעת הסרת והחלפת כל זיגוג מתדרדר, כדי למנוע התאמה בין החלונות בעת החלפתם.

מפגיעה בכל יחידת החלון כאשר מתרחשים שינויים במזג האוויר ובתכולת הלחות.

 

מומלץ תמיד לשמור ולשחזר חלונות היסטוריים במידת האפשר. תיקון ושימור חלונות עץ קיימים הוא פרקטי יותר ממה שרוב בעלי בתים מבינים, ולמרבה הצער חלונות היסטוריים רבים מוחלפים בגלל חוסר המודעות לטכניקות הערכה, תיקון ותחזוקה בסיסית. על ידי שימור ותחזוקת החלונות ההיסטוריים שלכם, אתם מאריכים מאוד את תוחלת החיים שלהם ומשמרים את צביונו ההיסטורי של הבניין להנאת הדורות הבאים לאורך שנים.

צביעה מחדש – לרוב הצבעים נדרש ארבע שעות מינימום כדי להתייבש. נצל את זמני הייבוש הארוכים על ידי תיקון מיתרי אבנט וחומרה אחרת בזמן שהחלון מפורק לצביעה. פיסת דיקט שנחתכה כך שתתאים למסגרת יכולה לעזור להרחיק את מזג האוויר בזמן שאתה עובד על החלון.

רמה שנייה: מבנה

החלפת חלונות היא דרך אחת למנוע נזילות אוויר ולהגן על המסגרת

הערכת מבנה החלון נחוצה לעיתים כאשר נזק לעץ נראה לעין. תהליך זה כולל בדרך כלל בדיקה מהירה עם אובייקט חד. אם העץ הוא ספוגי, מתפורר, רטוב או מתפרק, אזי עלול להיות נזק מבני בחלון. ישנן שלוש שיטות ברורות לתיקון מבנה חלון היסטורי:

תיקונים קטנים יותר – תיקון המבנה לעיתים אפשרי באמצעות יישום של קוטל פטריות ואחריו תיקון כל נזק עם מרק עץ.

תיקונים גדולים יותר – לאחר טיפול פטרייתי, מזריקים אפוקסי או שרף לעץ כדי להפוך את המבנה שוב ליציב.

נזק כבד – במקרה הגרוע ביותר, ייתכן שיהיה צורך להסיר ולהחליף את חלקי האבנט או המסגרת. כאשר נדרש תהליך זה, השתמש תמיד באותם חומרים במידת האפשר.

חלונות עץ לשימור היסטור החלפת זכוכיותי
חלונות לשימור

דרגה שלוש: החלפה

כאשר הנזק כל כך חמור כי יש צורך להחליף חלקים, זו יכולה להיות התחייבות קשה שככל הנראה לא נמצאת במיומנות של בעל הבית הממוצע. בעזרת שיפוצניק היסטורי מקצועי ועבודות הטחנה הנכונות, החלפת כפתורים, אדנים או חלקי חלון אחרים יכולה להיות קלה וללא כאבים. ניתן לרכוש העתקי חומרה גם במחיר צנוע. החלפת אבנט היא תופעה שכיחה עם החלפת חלקי העתק רבים . כשחוברים חומרים חדשים וישנים יחד, עדיף תמיד לשמור על חומרי עץ חדשים קרוב ככל האפשר למקור. זה ימנע מגמישות המודולרית של מיני העץ השונים. 

העבודת החלפת של חלקים בחלונות זה דבר לא זול בארץ במיוחד. לפעמים מחירים יכולים להיות יותר מיצור חלון עץ חדש. וכמובן איכות של חלונות היום הם הרבה יותר טובים מפעם. המוצר הוא אחר היום מדבקים את עץ ב 2 שיחבות. הזכוכיות הם תרמיים יותר. הם מגנים יותר על הבית בפחינת שמש ושמע.  

כמובן דרכיינו אתה יכול להזמין את כול נושה של החלפת חלונות עץ. נשמח לעזור לך.

חלונות עץ לשימור היסטור בבניין
חלונות עץ לשימור היסטור בבניין היסטורי
חלונות עץ לשימור החלפה לחדש

שתף