חלונות עץ למרפסת ומרפסת קיץ סגורה

חלונות עץ מדורגים נרכשים בדרך כלל לבנייה בפרברים. מבנים כמו מרפסות  סגורות מזוגגות על מנת להרחיב את הפונקציונליות שלהם, להגדיל את שטח השימושי של הבית.

כיום, בעלי הנכסים מעדיפים יותר ויותר זיגוג עץ על פני מבני חוץ כאלה. ויש לכך מספר סיבות.

העץ עובר אוויר היטב, המספק מיקרו אקלים חיובי בחדר. זו הבחירה הטובה ביותר עבור צרכנים המעריכים נוחות מעל לכל דבר אחר.

חלונות עץ למרפסת ומרפסת קיץ סגורה

אם מזגגים את המרפסת  סגורהבחלונות עץ, הם ישמשו את הבעלים במשך שנים רבות, אם כי לגזעים וסוגי זיגוג שונים יש עמידות לא שווה.

חלונות עץ נראים יפהפיים מאוד, התבנית של חומר טבעי זה נראית בהרמוניה בכל פנים, ומשלימה באופן מושלם מגוון סגנונות אדריכליים. זהו דפוס ייחודי אשר נוצר לאורך חיי הצמח.

חלונות מעץ מזוגג כפול או בדודי

חלונות מעץ עם זוגג כפול או בדודי

עץ טבעי מאפשר לך ליישם ערכת צבעים המתאימה לפנים מסוימים, מכיוון שניתן לצבוע את הפרופיל בכל צבע. הבחירה בקונסטרוקציות חלונות של צורות לא סטנדרטיות מאפשרת גם לתת לחפץ עיצוב מקורי.

סוגי חלונות עץ למרפסת סגורה יוקרתית

אנחנו יודעים לספק כאן שתיי סוגי חלונות מעץ :

 1. חלונות עץ
 2. חלונות עץ אלומיניום

ניתן לזגוג מרפסות וטרסות באמצעות:

 • מסגרות עם זכוכית אחת (סוג ישן);
 • חלונות אירו מודרניים עם חלונות מזוגגים כפולים.

האפשרות השנייה יקרה יותר, אך היא מצדיקה את עצמה. זיגוג באיכות גבוהה מאפשר לך:

 • להפוך את המרפסת למקום נוח להירגע או לעבוד;
 • להפוך את החדר לאטרקטיבי יותר;
 • לספק שתיקה;
 • להפחית את איבוד החום;
 • חסום את הגישה לאבק;
 • ליהנות מחיי שירות ארוכים של מבנים.

כדי למזער את זליגת החום, זכוכית מיוחדת חוסכת אנרגיה מוכנסת לחלונות הזגוגיים הכפולים. בקיץ הוא מונע חימום מוגזם של המרפסת על ידי קרני השמש, ובחורף שומר על חום בבית. ניתן להשתמש גם בכתמים, למינציה ומחוסמת

סוגי חלונות עץ למרפסת סגורה

הגזעים האמינים ביותר נחשבים עבור חלונות עץ:

 1. אלון הוא חומר הגלם היקר, אך היפה ביותר. הוא מאופיין במרקם ייחודי, חוזק גבוה, עמידות.
 2. לארץ ‘– זה טוב בהבדלי לחות, מחטא אוויר, לא מתפורר.
 3. אורן– האפשרות התקציבית ביותר. סלע זה שומר על זרימת אוויר טובה, אך הוא הכי פחות צפוף ולכן שקעים ושריטות לעתים קרובות יותר נשארים עליו. בנוסף, מרקמו של עץ זה מאבד בקשיחות לאלון ולרכך.
מסגרות זכוכית בדודית וזיגוג כפול

אפשרות פופולרית היא חלונות עץ רגילים וזולים עם זכוכית אחת (לפעמים שתיים), ומגיעים לעובי של 2 מ”מ ומעלה. היתרון בפתרון זה הוא קלות היישום וחסכוניותו. חלונות עץ עם זכוכית אחת מונחים בדרך כלל בקוטג’ים שביקרו בהם רק בקיץ. עיבוד מסגרות עם הספגות מודרניות, לכות, צבעים מגדיל את חיי השירות של החומר, מבטל את הצורך בצביעה תכופה.

על מנת להימנע מקשקוש הזכוכית, משתמשים בביצוע טיוטות מחדש, חדירה לאבק רחוב, חותמות גומי מודרניות ואיטום סיליקון חסר צבע. אלמנטים אלה משפרים את אטימות המבנה. אם הזכוכית נפגעה, ניתן להחליף אותה מבלי לערב מומחה בעניין זה.

מסגרות זכוכית בדודית וזיגוג כפול ויטרינות עץ

ראוי להזמין חלונות עץ מקורות מודבקות עם חלונות מזוגגים כפולים מתוך כוונה להשתמש בחדר בעונה הקרה. במילים אחרות, אם הבעלים מתכננים לבצע חימום. מכיוון שלעתים קרובות קשה לחמם את התוסף הזה, זיגוג המרפסת צריך לספק חיסכון מרבי באנרגיה.

“חלונות אירו” מקורות מוצקות או מודבקים הם בעלי כל היתרונות של חלונות מודרניים. חומר כזה עמיד, המבטיח לפחות 50 שנות שירות.

מוצרים אלה הם מסגרת עץ עם חלונות מזוגגים כפולים. חומרה איכותית מספקת את הנוחות והאמינות

כאן במאמר קיימת השווה של סוגי העץ עבור ה חלונות.

 

ויטרינות עץ מיוחדים לסגרת מרפסת קיץ

אם אתם מתכננים זיגוג חם של הבניין בבנייה, תצטרכו לחזק את בסיס השלוחה, הקורות, הפתחים, הקירות. אחרת, קיים סיכון שמסגרות מרפסת מעץ שבריריות לא יעמדו במשקל המבנה. אם אתה מתכוון לזגוג שלוחה שהוקמה כבר, בדוק את מצב פתחי החלונות מקרוב. הם חייבים להיות חזקים ויציבים.

יתרונות וחסרונות של חלונות מעץ למרפסת סגורה

לניקיון אקולוגי חשיבות רבה למנוחה טובה. אפילו עץ מחומם בכבדות הוא חומר בטוח ולא רעיל.

חלונות עץ מודרניים למרפסת מקורה מראים עמידות יוצאת דופן גם בתנאים הקשים ביותר.

מסגרות של מבנים כאלה נבדלות באופן חיובי מאלו מתכת-פלסטית בכך שהן מתאימות לתיקון. סדקים וצ’יפס שהופיעו ניתנים לרישום ולצביעה מחדש במו ידיהם או אנשי מקצוע יכולים להפקיד את הליך השיקום.

עץ מאפשר החלפת אוויר טבעית אפשרית, מספק מיקרו אקלים בריא. מאפיין זה מסייע גם בהפחתת הסבירות להתעבות.

החיסרון העיקרי של מבני מרפסת העשויים עץ הוא עלות גבוהה יותר מאלומיניום וברזל מפלסטיק.

לעץ יש את היכולת לספוג לחות ויבש. זה גורם לשינוי תקופתי בגיאומטריה של החלונות, אך סטיות אלה אינן חשובות. כמובן שטכנולוגיית עיבוד חומרי הגלם המודרנית ממזערת עד הסוף את הסיכון לעיוות, אך חסרון זה נמשך ככזה.

הספגה מפעל חודרת לעומק של 5-6 מ”מ לעץ, אך עם הזמן הוא מאבד מתכונות ההגנה שלו. לכן חלונות מרפסת מעץ לבתי הקיץ צריכים להיות ספוגים מעת לעת בתרכובות מסוימות, צבועים.

חיסרון מותנה של קונסטרוקציות העשויות מחומרי גלם טבעיים יכול להיחשב כמשקל העולה על המסה של מערכות פלסטיק דומות (לפרטים נוספים בנושא השוואת חלונות עץ ופלסטיק ראו  במאמר זה).

כאן תוכל למצאו מידע נושפת על היתרונות של חלונות עץ וחלונות עץ אלומיניום.

וגם  יתרונות חלונות עץ אלומיניום

יתרונות וחסרונות של חלונות מעץ למרפסת סגורה

טיפים לטיפול בחלונות עץ למרפסת קיץ סגורה

מבני עץ זקוקים לתחזוקה שוטפת. חומר זה נתון להשפעות השליליות של גורמים חיצוניים – לחות, קרינה אולטרה סגולה, שינויי טמפרטורה, רוח. טיפול מונע בזמן בעזרת כלי מיוחד (לכה, צבע) יכול להפוך מבנים ללא היגרוסקופיים, להגן עליהם מפני מיקרואורגניזמים, באגים.

כדי לשחזר את ציפוי המגן של חלונות האירו, מספיק לחדש את הלכה כל 5 שנים, אם מבנה המסגרות נפגע יש להחזירם.

יש למחוק את פני השטח של מוצרים רגילים בכוס אחת פעם פעם עם לק על בסיס שעווה. זה ייקח כרבע שעה. בזכות נוהל פשוט זה תוכלו כמעט להכפיל את חיי השירות של מבנים.

אם החלונות פונים דרומה, יש לטפל במשטח שלהם בתרכובות הגנה בתדירות כפולה, מכיוון שהן חשופות ביותר לאור שמש ישיר. העץ מעוות בגלל ייבוש מוגזם, אך תוך הקפדה יתרה על מצב המסגרות ניתן להימנע מהשפעות קרינה אולטרה סגולה.

אם מתגלים סדקים או שבבים, יש לבצע תיקונים מייד.  אטמים לשנות לפי הצורך.

רבים מודאגים מניקוי הזכוכית והמסגרות מבפנים. אירוע זה באמת זמן רב. לכן, מעשי יותר להניח חלונות בעלי זכוכית כפולה: הם אינם ניתנים להפרדה, והלכלוך בפנים הוא מקרה ערבות, אותו יש לבטל ללא עלות.

לטיפול בחלונות עץ למרפסת קיץ סגורה

מחיר זיגוג לחלונוץ עץ או חלונות עץ אלומיניום.

מחירי חלונות העץ למרפסת נחשבים גבוהים אפילו יותר מאשר אנלוגים מתכתיים-מתכתיים באיכות הגבוהה ביותר. עצם ייצור מסגרות העץ למרפסת יקר יותר מייצור מבני פלסטיק. אחרי הכל, יש להכין מראש חומרי גלם טבעיים, הם זקוקים לייבוש, לעיבוד טכנולוגי.

עלויות עבודה גבוהות כרוכות בעלות ייצור גבוהה. גם איכות החומר חשובה. לדוגמא, מסגרות עץ אלון וגוון הם עמידים במיוחד, ולכן עלותם תהיה גבוהה יותר ממוצרי אורן.

עלות מרפסות זיגוג וטרסות עם חלונות מזוגגים מעץ כפול מושפעת מהתכונות של עיצובים לחלונות, כלומר:

 • כיתה עץ;
 • צורת חלון (מלבני, מקושת, עגול);
 • מידות מוצר;
 • מספר תריסים מסוג עיוור וסיבוב;
 • מספר המצלמות;
 • אדן חלון, גלים, אביזרים, אטמים, נוכחות רשתות יתושים;
 • פונקציות נוספות של אביזרי חלונות;
 • טיפול פנים עם תרכובות מיוחדות.

חשוב מאוד להיזהר מהחפרים שקיימים בשוק של חלונות עץ

הכול תלוי מאיפו אתה מזמין את חלונות עץ. מחיר המוצרים תלוי ביצרן של חלונות. שלא תקבל את זה.

זיגוג גג פוליקרבונט ללא איכות יצור חלונות עץ

במה תוכלו לחסוך בחלונות עץ

חשוב על הפונקציונליות בה אתה יכול להזמין חלונות. לכן, אם הבית פונה לרחוב שקט, התקנת מבני עץ עם חלון מזוגג כפול חד תא תהיה אפשרות מקובלת לחלוטין. קבע אם אתה זקוק לרשת יתושים, מנעול החוסם את פתיחת החלון על ידי ילדים. חשוב גם על איזה ציפוי לבחור – לצבוע או לכה. כל החלטה כזו קובעת את העלות הסופית של המוצר.

לעתים קרובות, לקוחות פונים למנהל הפרויקט בבקשה ליצור את המסגרות הכפולות הרגילות לזיגוג מרפסת עץ. זה נעשה כדי לחסוך כסף. זיגוג כזה יעלה פחות מחלונות מזוגגים כפולים. אבל הבידוד התרמי של מערכות כאלה גורם להרבה תלונות.

עם זאת, די מקובל לרכוש חלונות עץ למרפסת, גזיבו ומבנים דומים, אם אתם מתכננים להשתמש בהם לחופשה כפרית רק בעונת הקיץ. יתר על כן, כאשר יש צורך בתיקון, ניתן לתקן מסגרת כזו בקלות ביד.

ההמלצות שלעיל יאפשרו לכם לבחור באפשרות האופטימלית ביותר מכל העיצובים האפשריים. אם קיימים כל קריטריוני האיכות, נותר לעקוב אחר הנקודות הטכניות. עליכם לוודא כי החלונות מהגוויש מועברים לביתכם בצורה לא פגומה. למקצועיות המתקינים חשיבות רבה גם כן. אך אלה כבר היבטים שאינם קשורים ישירות לתהליך בחירת מערכות העץ למרפסת ובתי קיץ דומים.

שתף