מדרגות לולייניות – יצירתיות שוברת שחקים. 

[the_grid name=”madr-lulaniyot”]

כאשר חושבים על מדרגות הולנדיות הידועות גם בכינוי מדרגות לולייניות, חשוב מאוד לשמור על רמת יצירתיות גבוהה,

ואופן תכנון קפדני אשר חייב להיות מוצמד לפרטים הקטנים ביותר.

מדרגות מעוגלות הפכו להיות קונצנזוס מיד עם כניסתן לעולם הארכיטקטורה.

אינספור מקומות ומוסדות החליטו כי זאת האופציה הטובה ביותר עבור גרם המדרגות שלהם.

כיום מדרגות הולנדיות נפוצות קצת פחות, אך הן מתאימות בעיקר לעליות גג ויכולות לשמש אתכם גם בתור מדרגות חירום אשר משמשות לעלייה או לירידה למקום מפלט.

חלק החשוב בשביל מדרגות לולייניות זה כמובן מעקות. מעקות ספירלה או מעקה נפחות.

מדרגות לולייניות – בטיחות בראש ובראשונה

במבט ראשון נדמה כי מדרגות מעוגלות מסוכנות מאוד ויכולות לגרום לא מעט צרות,

אך תכנון נכון ובנייה מתאימה גורמות לאותן מדרגות לולייניות להיות זן מיוחד מאוד בתחום המדרגות.

כמעט ולא נגרמות צרות כתוצאה מחשיבה נכונה ותכנון קפדני.

כמובן שעל מנת שאותן מדרגות חירום בדמות מדרגות מעוגלות יהיו מספיק בטוחות, עליכם לפנות אל חברות או אנשי מקצוע אשר מבינים דבר או שתיים בתחום של מדרגות ומעקות – אל תחסכו או תלכו על קיצורי דרך! מדרגות הולנדיות דורשות מעורבות של אנשי מקצוע אשר מתמחים בסוג הספציפי הזה של מדרגות.

מדרגות ספירלה – בתור מדרגות יוקרה

הצורה המעוגלת של אותן מדרגות ספירלה אומנם גורמת להן להיראות כמו מדרגות מעט חובבניות המתאימות בעיקר לחללים או למקומות פחות רציניים. אך כיום מדרגות אלה יכולות לשמש בקלות גם בתור מדרגות יוקרה. הכל תלוי ברמת הגימור ובאופן שבו אותן מדרגות בנויות. כיום, מדרגות ספירלה יכולות להיבנות על ידי כל סוג של חומר גלם, בין אם מדובר בעץ, בברזל או בזכוכית. בזכות האפשרויות הרבות הן יכולות לשמש הן בתור מדרגות פשוטות יחסית למקומות רגילים והן בתור מדרגות יוקרה המתאימות בעיקר למקומות בעלי חשיבות גבוהה.

כמה עולה התענוג של מדרגות ספירלה?

קשה מאוד לנקוט במחיר חד משמעי. בשורה התחתונה הכול תלוי בסוג של החומר ממנו יכינו עבורכם את המדרגות עליהן תמיד חלמתם. באופן טבעי מדרגות לולייניות העשויות מזכוכית יהיו יקרות ויוקרתיות יותר לעומת אותו גרם מדרגות מעוגלות אשר יהיה בנוי מעץ או מברזל. בעידן המודרני נוטים לשלב בין שני סוגים של חומרים על מנת ליצור גיוון מרענן – השילובים השכיחים ביותר הם בין זכוכית וברזל וגם ברזל ועץ אשר הופכים את אותן מדרגות הולנדיות לגרם מדרגות הרבה יותר מרשים.

שתף