האם מעקה זכוכית בטוח?

מעקה זכוכית הוא אחד מסוגי המעקות הנפוצים ביותר בבתים, בין אם מדובר במעקב חוץ (כמו במרפסת למשל) ובין אם מדובר במעקה פנים (כמו מעקה למדרגות). אולם, האם באמת מדובר במעקב מומלץ הביתה, ובעיקר – האם הוא בטוח?

נתחיל ביתרונות של מעקה הזכוכית.

מעקה זכוכית נחשב לאסתטי במיוחד וניתן להתאמה קלה יחסית מבחינת גובה. ניתן לראות אותו במרפסות רבות, בבניינים ציבוריים ובבתים פרטיים לצד המדרגות הפנימיות. הזכוכית קלה יחסית לניקוי, איננה מחלידה ומשתלבת מעולה עם אלמנטים שונים בבית, עם כל עיצוב קיים.

האם מעקה זכוכית בטוח
האם מעקה זכוכית בטוח

אולם, לזכוכית קיימים גם כמה חסרונות משמעותיים

ראשית, הזכוכית נשברת בקלות יחסית, ולכן נחשבת לבטוחה פחות ממעקות ברזל. בנוסף, את הזכוכית ניתן לשרוט בקלות יחסית, מה שהופך אותה ללא מתאימה לבתים בהם קיים סיכון כזה. ככלל, מעקה הזכוכית נחשב למתאים פחות לבית עם ילדים קטנים, שכן סכנת השבירה לצד סכנת הנזקים האסתטיים לרוב, פשוט לא שווה את ההשקעה.

קצת מידע מכותבים מובילים באינטרנט בארץ.

https://bitly.su/HR1pG

  YNETולא פעם אחד

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4668337,00.html

 CATALISTועוד אחד

https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3414832,00.html

אילו מעקות מומלצים לבית עם ילדים קטנים?

חשוב לציין, כי אנו לא פוסלים את השימוש בזכוכית באופן גורף, אולם אנו כן ממליצים להעדיף את המתכת, בייחוד כשניתן ליהנות מעיצובים שונים הודות שליטות וטכניקות פרזול חדישות, שהופכות את מעקות המתכת להרבה יותר אסתטיים מאלו שהיינו רגילים לראות בעבר בבתים. בפרט, שימו לב היטב לפרמטרים הבאים:

  • גובה המעקה הרצוי – בייחוד כשמדובר במרפסת, אולם לא רק.
  • המרווחים בין הסורגים\החלקים השונים של המעקה – פרמטר משמעותי כשאר קיימים בבית ילדים קטנים, כאמור.
  • מיקום המעקה בבית או בבניין – מטבע הדברים, קיים הבדל בין מעקה שנועד למדרגות בבית, לבין מעקה של קומת סטודיו, או מרפסת וכד’.

שילוב זכוכית עם מתכת

משפחות רבות בישראל ובעולם בכלל, בוחרות לשלב מעקות זכוכית עם מתכת, ע”מ להשיג את שתי המטרות הרצויות: בטיחות ואסתטיות. כמו כן, הזכוכית יכולה להשלים את מעקה המתכת במגוון דרכים, לרבות כיסוי המרווחים בין הסורגים, הוספת גובה וכד’. בהקשר זה, חשוב לבחור היטב את סוג המתכת וסוג הזכוכית, ע”מ שתוכלו לשמור על בטיחות בני הבית באופן המלא ביותר, ללא פשרות. בכל אופן, נדגיש כי המעקה הבטוח בותר יהיה בד”כ מעקה מתכת הבנוי כמו שצריך.

שתף