איך לבחור צבע למעקות?

המעקות: חלק בלתי נפרד מהעיצוב בבית

המעקות, בדיוק כמו שאר האלמנטים בסביבה הבייתית, הינם חלק מעיצוב הבית הכולל ויש לתת עליהם את הדעת, לשם השגת עיצוב מושלם ומוקפד הביתה. אולם, לאחר שבחרנו את הגודל הרצוי, אופן הפרזול, המיקום ועוד – איך בוחרים עכשיו את הצבע? במאמר הבא תוכלו למצוא כמה טיפים שימושיים לבחירת צבע למעקות באופן היעיל והמותאם ביותר הביתה!

איזה עיצוב כללי יש לכם בבית?

הכוונה היא לאפיון העיצוב, למשל: כפרי, קלאסי, מודרני, וינטג’ (רטרו) ועוד. אפיון כזה, יסייע לכם להחליט על הצבעים הדומיננטיים ביותר שתרצו בחלל וכל שכן, של המעקות. ניתן לספר למשל, כי צבע חום מתאים יותר לעיצוב כפרי קלאסי, בעוד שצבעי הבז’, אופוייט וכד’ מתאימים לעיצוב כפרי, ולבן, שחור ואפור מתאימים לעיצוב מודרני (קחו את האפיונים הללו בעירבון מוגבל, שכן קיימות אינספור התאמות שונות בין הצבעים).

עד כמה המעקות בולטים בבית?

האם גרם המדרגות נמצא במרכז הבית? האם רואים אותו כשנכנסים? האם מדובר במעקה גבוה\נמוך? עד כמה המתכת בולטת? את השאלות הללו ודומות להן, אנו ממליצים לשאול את עצמכם, ע”מ שתוכלו להחליט האם להשקיע ועד כמה להשקיע בצבע המעקות  למדרגות. מעקות הממוקמות במרכז הבית יקבלו משמעות עיצובית רבה יותר ממעקות פנימיים למיניהם.

כמובן נתן לבחור צבע מקטולוג של ראל.קטלוג מיוחד שמתעים לברזל.

איך לבחור צבע למעקות?
איך לבחור צבע למעקות?

עד כמה הבית שלכם הוא חד-גוני?

המעקות (לצד המנורות, תמונות וכד’) יכולים לשמש כפריטים דקורטיביים שמטרתם היא “זריקת” צבע לחלל במקומות שבהם הצבעים הם יחסית אחידים. אם הבית שלכם או המשרד שלכם מתאפיין בעיצוב כזה, תרגישו חופשי להתפרע ולבחור בצבעי פסטל בולטים או בצבעים עזים, כמו צהוב, כחול, ירוק וכד’.

איזה צבע להשתמש במעקות למרפסת?

אנו במסגריית ולקס צובעים את מעקות למרפסת שלנו בהתזה ובשתי שכבות של צבע שהיסוד מחיל אבץ למניית חלודה. חשוב שהצבע הוא לא בתנור כחייבים לעשות תיקונים בשטח וכשה להגיע לצבע בתנור בשטח אז אתה תמיד תראה הבדל בין הצבעים.

גם להשאיר את המעקה בצבע "מתכת" זה מעולה!

המתכת נכנסה לאופנה ברצינות בשנים האחרונות, הודות להיותה גוון טבעי מצד אחד, וגוון המשתלב טוב עם המראה המודרני-תעשייתי מאידך. לכן, אם נראה לכם שמראה המתכת החשופה משתלב מצוין בבית אז אין צורך לצבוע. מה שכן, הקפידו לצפות את המתכת עם ציפוי מתאים שיגן עליה מפני פגעים, לרבות חלודה (קורוזיה). כמו כן, ניתן לצפות את המתכת בשלל חיפויים בהתאם לבחירתכם.

שתף