מחיצות חדר מברזל וזכוכית בסגנון לופט

תוכן

 1. לשם מה משתמשים במחיצות?
 2. דגמים
 3. דוגמאות של עיצוב

סגנון הלופט מאופיין באביזרים לקוניים, מקום פנוי וחוסר תפאורה מוחלט. פנים החלל המתוכנן בכיוון זה מיוצג על ידי ריהוט פונקציונלי פשוט, חלונות גדולים ומחיצות חדר זכוכית או ברזל המבצעות את פונקציית הייעוד. הם עוזרים למלא את החלל באור ולא מכבידים על העיצוב.

למה משתמשים במחיצות ברזל?

מחיצות חדר בסגנון לופט משמשות להתקנה באולמות תצוגה, מסעדות, בתי קפה ומשרדים. אביזרים אלה נמצאים בשימוש נרחב גם בדירות ובתים עם חלל פתוח. מוצרים עשויים מתכת או זכוכית פרופיל בלגי בחללי פנים מכיוון שהם מאפשרים:

 • להבטיח את פרטיותם של אזורים בודדים בדירה (חדרי מקלחת, חדרי אמבטיה, חדרי שינה, סלונים);
 • ליצור אזורים פונקציונליים ולתחום את החלל בחדר;
 • הפכו את פנים החלל למקור, בהיר ומלא באור טבעי
 • ליצור אווירה מיוחדת של נוחות וחמימות ביתית.

בנוסף, הודות למחיצות כאלה, הפנים מקבל מראה נוח ושלם יותר. לרוב, מבני זכוכית (מתכת) משמשים בתכנון אולפני מטבח (לייעוד הסלון מאזור המטבח), משרדים ומסדרונות (הם משמשים לא רק כהגנה מפני אבק ורעש מהרחוב, אלא גם מאפשרים חדר חשוך להתמלא באור).

דגמים של מחיצות

דגמים ועיצובים נוספים נתן לראות כאן בחלונות בלגיים.

כיום, יצרנים מייצרים מחיצות יעוד בסגנון לופט עשויות ברזל, זכוכית ועץ. הם יכולים להיות בעלי תצורות וגדלים שונים. מבני זכוכית כוללים את התכונות הבאות:

 • מאפשרים לך להרחיב חזותית את החלל, שאי אפשר לומר על קירות סטנדרטיים;
 • מחיצות כאלה שקופות, כך שהן משתלבות בצורה מושלמת בתפיסה הכוללת של הפנים ומגדילות משמעותית את תנאי ההפעלה של המקום;
 • מבני זכוכית נראים נהדר בעיצוב חדרי מגורים, חדרי שינה, מטבחים וחדרי אמבטיה, תוך ביצוע יעוד.

מחיצות זכוכית מחולקות לסוגים הבאים: נייחים, מחליקים ומתנדנדים. בחדרי אמבטיה מומלץ להתקין מבנים עשויים זכוכית מט, כהה או מראה בעובי של לפחות 6 מ”מ, בחדרים אחרים – מכל צבע ועובי, תוך התחשבות במוזרויות הפנים. למחיצות זכוכית היתרונות הבאים.

 • מגוון רחב של עיצובים (עיצובים מוצקים, מחליקים, מראים, מדורגים, מחיצות ספרים, אקורדיונים). ניתן להתקין מוצרים דקורטיביים בכל חדר, ללא קשר לגודל וצורתם.
 • מתן חלל פתוח לחלל הפנים. מבני זכוכית ממקמים את החדר במלואם ומעניקים לו נפח נוסף. הודות למכשירים אלה, תוכלו להפוך חדר במהירות ובקלות, בהתאם למצב.
 • בידוד טבעי. היתרון העיקרי של זכוכית הוא היכולת לחדור לאור. על ידי הצבת מחיצות כאלה בחדר עם חלון אחד, ניתן להוסיף אור טבעי יותר לאזור החשוך.
 • יכולת לשמור על לחות וריחות. זה חשוב מאוד כאשר מייעדים חלל בחדר האמבטיה, בחדר השינה, בסלון ובמטבח.
 • ארגונומיה. מחיצות זכוכית, בהשוואה לאנלוגים העשויים מחומרים אחרים, הן דקות. הודות לכך תוכלו לחסוך משמעותית במקום.
 • יכולת לבצע קישוט. זכוכית פותחת אפשרויות אדירות ליצירתיות. זה יכול להיות בכל דרגת שקיפות, אטימות, ברק, צבע, חספוס וחלקות. על הזכוכית תוכלו להתקין תאורה אחורית או להחיל תמונה.
 • ידידותיות לסביבה. חומר זה בטוח לבריאות האדם. הוא אינו פולט אדים מזיקים כאשר הוא נחשף לטמפרטורות גבוהות.

באשר לחסרונות, אין הרבה כאלה. למרות העובדה שהמחיצות עשויות בעיקר מזכוכית עמידה בחום, הן שבריריות למדי. בנוסף, הזכוכית דורשת לתחזק – צריך לכבס אותה באופן קבוע (טביעות אצבעות ואבק יקלקלו את המראה הכללי של הפנים). רבים גם לא מסתפקים בעובדה שמבני זכוכית, בהשוואה לקיר ריק, אינם מאפשרים להם לחוות בדידות מלאה.

לא מומלץ להתקין מבנים כאלה בחדרים עם מערכת אקוסטיקה, מכיוון שזכוכית משקפת צליל היטב ונתונה לרטט.

ראוי לציון במיוחד גם מחיצות מתכת, הנמצאות בשימוש נרחב בחלונות לופט. ניתן להתקין אותם לא רק במקומות ציבוריים, אלא גם במקומות מגורים. מתכת נראית מדהימה בחללי פנים מודרניים, ומעניקה להם תחכום אכזרי. בנוסף, המתכת מאופיינת בחוזק גבוה ובחיי שירות ארוכים.

מחיצות פנים עשויות בדרך כלל מחומר זה, הן מעוטרות בזכוכית שקופה, חלבית פסים או במראות.

יש לציין כי הפונקציונליות

שתף