צביעה

זקוקים לעבודות צביעה בבית או במשרד? במאמר הבא תוכלו למצוא פירוט על שיטות צביעה שונות הנפוצות כיום וכמו כן, על שיטת צביעה חדישה ומעניינת במיוחד מתחום ההתזה.

צביעה

צביעת מריחה – ככלל, מדובר על שיטת צביעה עתיקה, הנפוצה גם כיום. היא מבוססת כעל שימוש במכשיר מריחה כלשהו, כגון מברשת או רולר וכן, היא מתבצעת לרוב במורה ידנית או סמי ידנית. יתרונותיה של שיטת הצביעה הזו נוגעים בעיקר לעובדה כי ניתן לצבוע בערתה משטחים קטנים בדיוק רב. כמו כן, ניתן למצוא בתי מלאכה רבים המשתמשים בה ע”מ להשיג אפקט צבע וינטג’, כזה שמעניק תחושה של “פעם” (כמו בעולם חידוש הרהיטים וכד’).

צביעה בהתזה – מדובר בטכניקה חדשה יחסית הכוללת שימוש בתערובת צבע מיוחדת, המותזת בעזרת מכשיר ייעודי אשר עושה שימוש בלחץ אוויר. התערובת מורכבת מצבע בשילוב מרכיבים שונים, כמו דבק, ונועדה כדי לאפשר לבעל המקצוע לצבוע משטחים גדולים יחסית במינימום מאמץ. כמו כן, תוספת הצבע או מייצבים שונים נועדו כדי להפוך את עבודת הצביעה לחלקה ואסתטית. בעקבות פיתוח טכניקת ההתזה, התפתחות תחומי צביעה אומנותיים ועיצוביים העושים שימוש או מדמים התזה, לרבות גרפיטי.

צביעה בהתזה אלקטרוסטטית – למרות שמדובר בשיטת צביעה הנכללת חת טכניקת ההתזה באופן כללי, שווה להתעכב עליה. מדובר בהתזת צבע ייחודי ע”י מכשיר חדיש, התורמים יחד לעמידות הצבע ולאחידותו. אחד הצבעים האיכותיים למשל, הינו צבע אפוקסי דו רכיבי המכיל אבץ. התערובת המיוחדת הזו יוצרת שכבת צבע דקה יחסית, עם מינימום זליגה של צבע, עמידות גבוהה עם מגוון משטחים ומראה חלק ועמיד.

באיזו שיטת צביעה לבחור?

תמיד מומלץ להיוועץ עם בעלי מקצוע בתחום, אולם באופן כללי, התשובה לשאלה תלויה בסוג התוצאה הרצויה. אם תרצו צבע אחיד בעל עמידות גבוהה, רצוי לעשות שימוש בהתזה. לעומת זאת, לחידוש רהיטים, או צביעת רהיטי עץ באופן כללי, מומלץ לעשות שימוש בצביעה מסורתית. צביעה של מעקות, שערים או חלונות בלגיים מברזל כדי לצבועה בהתזה.

לסיכום, אנו מקווים שלמדתם דבר אחד או שניים על סגנונות צביעה וטכניקות שונות. זכרו, כי בחירת טכניקת הצביעה המתאימה צריכה להתחשב בחומר הבסיס מתחת לצבע.  

שתף