חלונות עץ או אלומיניום? - המדריך השלם לבחירה נכונה של חומרי גלם.

חלונות הן העיניים של הבית. דרכם אפשר להתבונן החוצה ולהציץ פנימה אל אחד המקומות האינטימיים ביותר שלנו, הבית שלנו.

בעבר היו החלונות צרים מאוד, כמו חרכים, בעיקר כי לא ידעו לעבד זכוכית או חומר מבודד אחר שימנע כניסה פנימה של רוחות, לכלוך ומרעין בישין אחרים. אך מאז המהפכה התעשייתית, כאשר האדם למד להיעזר בטכנולוגיה לצרכיו, והחל לעשות שימושים רבים במגוון חומרי גלם, גם החלונות שינו את צורתם, וכיום הם מהווים חלק מהותי מנראות הבית.

המגמה העכשווית בשנים האחרונות היא של חלונות גדולים, וככל שהם גדולים יותר, מה טוב. התחושה שנותנים חלונות גדולים היא של מרחב, של חופש. הם מכניסים אור ואוויר, וגורמים לכל חלל להיראות טוב יותר.

מסגרות החלונות הן אלה שמעניקות לחלון את הצורה שלו, את האופי והיופי, ולכן כשאנו מדברים על חלונות, ראוי שנשים את הפוקוס עליהן. ישנם כמה חומרי גלם שמהם ניתן לעצב מסגרות לחלונות, כשהשניים העיקריים הם עץ ואלומניום. הבחירה ביניהם היא בחירה בין שני חומרי גלם מעולים, שלכל אחד מהם יש כמובן את היתרונות והחסרונות שלו. ואכן, מרבית האנשים בוחרים חומר גלם אחד, כזה או אחר, אולם אם ממש קשה לכם להחליט וכדי להקל עליכם, דעו שאפשר גם לשלב בין שני החומרים ולהלביש את האלומיניום על מסגרות העץ. כך או כך, חלונות עץ אלומיניום ייראו מרשימים.

חשוב לציין שבתוך כל המגוון הזה, יש גם חלונות חשמליים, אך אנו לא נעסוק בהם, כיוון שלרוב מדובר במוצר סטנדרטי שמגיע במספר עיצובים מצומצם ולא ניתן לעצב אותו באופן ייחודי וייעודי. ובנוסף, עלולות לצוץ עלויות נסתרות בצורת תיקון התריסים החשמליים שכניראה שלא היתם נתקלים בהם עם חלון רגיל. 

במאמר זה נתמקד ביתרונות של חלונות עץ ונסביר קצת את ההבדלים בינם לבין חלונות אלומינים, על מנת לתת לכם נקודות למחשבה לפני ביצוע רכישה או תכנון שיפוץ.

חלונות עץ אלומיניום

חלונות עץ אלומיום לשווהת חומרים

חלונות אלומיניום

חלונות אלומיום

בידוד, כי בלי זה יהיה לא נעים לשהות בחדר

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר של העץ הוא יכולת הבידוד שלו. העץ הוא חומר הגלם בעל יכולת הבידוד הגבוהה ביותר מבין שלל חומרי הגלם, דבר שהופך אותו לחומר גלם מעולה לבנייה מכל סוג שהוא.

יכולת בידוד זו משפיעה כמובן על החלל שבו ממוקם החלון, כך שישמור על החום או הקור שבו, שלא ייפלטו החוצה. כל זה כמובן מוזיל את עלויות חשבון החשמל שלנו, כיוון שלא משנה במה נשתמש לחימום או קירור החדר, מזגן רדיאטור או תנור חשמלי, אותו אלמנט לא יצטרך לעבוד כל כך קשה, כיוון שהעץ יעשה חלק לא מועט מהעבודה.

אסטתיות ויופי, זה לא שטחי בכלל

יתרון נוסף שיש לעץ שניכר לעין, הוא הנראות שלו. בכל זאת, מדובר באחד מחומרי הגלם היפים והנעימים ביותר לעין. לעץ יש מראה מושך, שמשרה רוגע ונועם על כל מי שמסתכל עליו. הוא משוייך אצלנו אוטומטית לאח בוערת ולתחושת בית, שמציפה אותנו בשקט פנימי וברצון להתכרבל.

לעץ יש גם תכונה כזו שהוא מעצים ומעמיק כל עיצוב שהוא בא עימו במגע. הוא יכול להשתלב עם כל סגנון וכל צבע, בין אם מדובר בסגנון כפרי או מודרני. ומעבר לכך, העץ הוא דרך להכניס את הטבע אלינו הביתה ובמקביל גם לחבר את הבית לסביבה.

עמידות ואורך חיים, לא כולם זוכים לזה

עץ זקוק לתחזוקה שוטפת. נקודה. זו עובדה קיימת. אולם, חשוב לדעת, שאם נטפל בעץ כפי שצריך ונשמור עליו, הוא יחזיק מעמד שנים רבות מאוד, חלונות מעץ אלון יכולים אפילו להגיע עד גיל 100.

דבר נוסף, עץ הוא חומר שניתן למיחזור. כלומר, אם אי פעם יעלה רעיון של שיפוץ הבית, ניתן יהיה לקחת את מסגרות העץ ולשחזר אותם למצבן המקורי ואז להחליט האם להשאיר אותן כפי שהן או לעצבן מחדש.

בואו נפריך רגע את עניין הכסף

בניגוד לכל מה שנהוג לחשוב, הבחירה בחלונות עץ אינה יקרה יותר מחלונות אלומיניום. הטענות הן שעדיף לרכוש מסגרת חלון מאלומיניום כיוון שמדובר ברכישה חד-פעמית שאינה דורשת תקציב עתידי לתחזוקה, מפני שאלומיניום הוא חומר גלם שאינו מתכלה ואינו מתבלה.

אולם לטוח הארוך, זה אינו נכון. העץ, כפי שכבר ציינו, הוא חומר הגלם המבודד ביותר, ולכן הוא גם שומר על החום או הקור בבית, ומונע בזבוז אנרגיה מיותרת. החסכון הכספי הזה משתווה, אם לא מגדיל בהרבה, את כדאיות הרכישה של מסגרות עץ לחלונות. מעבר לכך, אם מטפלים בעץ נכון, סביר להניח שלעולם לא נצטרך להחליף את מסגרות החלונות, עד כדי כך זהו חומר גלם עמיד, מה ששוב מפריך את טענת העלות ומעניק יתרון נוסף לעץ.

אצלנו במסגריית ולקס תוכלו להגשים חלומות. אנו מסגירה אמנותית, שיודעת בדיוק כיצד לבצע בדיוק את מה שאתם מדמיינים בראש, ואפילו על הצד הטוב ביותר. אנו מייצרים חלונות בלגיים, מעקות, שערים, ריהוט, מיבאים חלונות עץ אלומיניום ועוד. אנו עובדים כבר כשני עשורים בשטח ומספקים שירות לכל הארץ, למגזר הפרטי וגם העסקי. הצוות שלנו יעניק לכם שירות אישי ויעוץ מיטבי ויסייע לכם בכל שאלה ובעיה. אנו מתחייבים לשירות הוגן ואיכותי, לעבודה ללא פשרות ולעמידה בלוח הזמנים שהוסכם עליו.

נשמח לצרף אתכם לקהל לקוחותינו המרוצים. אל תהססו ליצור עימנו קשר.

באדיבות אתר טוב תודה

שתף