יתרונות חלונות עץ אלומיניום

חלונות רב-תפקודיים מאלומיניום מעץ – מבנים העשויים בעיקר מעץ עם לוחות מתכת.

 חלק העץ עשוי בעיקר מעץ אלון, לארץ ‘, אורן או מינים אחרים. הוא פונה כלפי פנים, מעניק נוחות ונחמה לתושביה. 

הצד החיצוני מרופד בפלטות אלומיניום, אשר אינן מצמצמות בשום דרך את המאפיינים החיוביים של עץ, אלא להפך, מחזקות אותם.
חלונות עץ עם מצעי הגנה עשויים אלומיניום מהרחוב רלוונטיים במיוחד בערים גדולות.

מכיוון שחומרים “אגרסיביים” מעפר דרך וגזי פליטה הורסים את ציפוי הלכה המגונן על העץ, אם אינו מוגן על ידי ציפויים.

יתרונות חלונות עץ אלומיניום

אל תבלבלו בין חלונות אלה למבני עץ-אלומיניום, המורכבים מפרופיל אלומיניום עם מצעי עץ ועם מוצרי אלומיניום למינציה לעץ.

אלומיניום בחיפוי עץ

בחו”ל (בשוודיה, גרמניה, פינלנד), חלונות עץ אלומיניום זכו זה מכבר לפופולריות ראויה היטב, מכיוון שהם משלבים את כל התכונות הטובות ביותר של עץ טבעי ומתכת: הם לא חוששים מגשם או משלג, מספקים בידוד צליל וחום מעולים, הם רכישה בטוחה ועמידה בסביבה. ברוסיה הוערך גם היתרונות של סימביוזה כזו, כפי שמעידים הביקורות החיוביות ברשת.

פרופיל אלומיניום

יש מיתוס שצריך להניח בטנות מגן על כל חלונות העץ, אחרת הם ידהו או יירקבו.

למעשה – זה לא נכון, ציפויים מודרניים ומיובאים מגנים באופן אמין על המסגרת במשך 50 שנה בתנאי הפעולה מחוץ לעיר. דבר נוסף הוא אם אתה גר בעיר שבה יש סביבה “אגרסיבית” יותר.

תכונות עיצוב

העיצוב של עץ חלונות אלומיניום אינו שונה באופן מהותי מקביליהם מעץ מונוליטי, עם ההבדל כי מחובר הגנה נוספת בצורת לוחות אלומיניום מחוץ למסגרת ואבנט העשוי מעץ. רפידות מותקנות סביב המערכת או רק בחלק התחתון, שם זורם מרבית המים.

לפיכך, עץ שנחשף לרטיבות, מים וקרינה אולטרה סגולה מוגן על ידי כיסוי אלומיניום – חומר העמיד ביותר בפני משקעים אטמוספריים, השמש הצורכת והשפעות סביבתיות אחרות. בתורו, המסגרת הפנימית מעץ מבטיחה בידוד קול מעולה וחיסכון בחום..

בתמונה למטה, משמאל – חלון רגיל מעץ ומימין – עם חוטי אלומיניום.

חלונות עץ וחלונות עץ בשילוב אלומיניום

—מחפש חלונות כאלה? נתחייג עכשיו בנייד: 053-3371-778—

רפידות מחוברות לעץ באחת מהדרכים הבאות:

 • עם דבק;
 • דרך מנעולים וקליפים (צורת עבודה של חלונות שלנו).

במקרה זה, פרופיל העץ אינו בא במגע עם האלומיניום ויוצר פער אוורור. אז הבעיה של ערפל הזכוכית, האופיינית למשל לחלונות עם חלון מזוגג כפול אטום לחלוטין, מוסרת. חלונות “נושמים” מעץ עם לוחות אלומיניום קלים מספקים חילופי אוויר טבעיים בחדר ללא צורך בהתקנת שסתומי אוורור אוויר על המסגרות או בקיר. בד בבד, העץ הוא אלומיניום, העץ נושם בדיוק בגלל החלל הקטן הזה, וכדי לפצות על הירידה בצפיפות, הפער מתמלא בניילון מפולימיד.

לפיכך, הסט המלא של חלונות עץ אלומיניום הוא כדלקמן:

 • פרופיל עץ מחוזק, השונה מזה הרגיל בכך שפלטת אלומיניום מחוברת למסגרת ולאבנט,
 • חלון מזוגג כפול עם אפשרויות שונות,
 • אביזרי חברה.

שקול כל פריט לפי הסדר.

פרופיל לחלון עץ אלומיניום.

חלון מודרני מעץ-אלומיניום מורכב, למעשה, משני פרופילים: עץ ומתכת. בבחירת האחרונה לא יתקיימו קשיים, מכיוון שמסגרות אלומיניום נבדלות זו מזו רק בצבע. אך לסוג העץ יש חשיבות מהותית, ובחירתו תלויה בגורמים רבים, עד הרצפה בה הלקוח חי.

חתך של חלון עץ אלומנייום

האפשרות הזולה ביותר – עץ אורן.

עץ אורן קל (מתאים לזיגוג בקומות העליונות), רך (לא קשה להעניק לו את הצורה הרצויה), ידידותי לסביבה, מחזיק חום היטב וסובל שינויים אקלימיים, והוא עמיד בפני כפור. אבל האורן אינו שונה בעמידותו, וללוחות יש צורך לעבד נכון כי הם שירתו יותר מ- 40 שנה.

ביצועים גבוהים יותר עצי לגש – מיני עץ עמידים ועמידים בפני לחות בהם עובש ופטרייה לעולם לא יתחילו בגלל תכונות החיידקים הטבעיים. לארץ ‘יחסית זול, דקורטיבי, עמיד לתנודות טמפרטורות, חשיפה ישירה למים ושלג (לא במקרה משתמשים בו בבניית ספינות), עמיד. למבני גוש עץ אלומיניום יש בידוד רעש גבוה ומוליכות תרמית נמוכה.

חלונות עץ עלית  אלון עמדות עץ אלון אמנם יקרות, אך הן מצדיקות את עצמן בחוזק מירבי, עמידות בפני נזק מכני (מה שמביא לקושי בעיבוד), יופי התמונה ומגוון הגוונים, ומאפשרות לכם לבחור את האפשרות לכל פנים. אלון, כמו לגש, מכיל חיטוי ואינו חושש מלחות. לאחר החלת ציפויים מיוחדים על עץ, חלונות עץ אלון מאלומיניום עם חלונות מזוגגים כפולים הם בעלי חיי שירות כמעט בלתי מוגבלים. עוד על חלונות מעץ אלון.

חלונות מזוגגים כפולים באיכות גבוהה.

חלון מזוגג כפול עם אפשרויות משפר את תכונות העץ. באקלים קר עדיפים חלונות בעלי זגוג כפול כפול עם זכוכית בעלת פליטה נמוכה. אם אתם גרים בצד שטוף השמש, תזדקקו לחלונות מזוגגים כפולים רב תכליתיים: בחום הם מונעים כניסת החום לבית, ובחורף הם עובדים באופן דומה לחלונות חסכוניים באנרגיה. למי שלא בר מזל לגור בכביש המהיר, חלונות אטומים לרעש כפולים יהפכו לישועה.

זכוכית בדודית לחלונות עץ אלומיניום

אביזרים

ההוצאה על חלונות עץ אלומיניום בעלי חוזק גבוה עם חלונות עם חלונות מזוגגות כפולות אופציונליות, אל תחסכו  חומרה ממותגת.

מוצרים מבוססים של היצרן האוסטרי מאקו. אביזרים חייבים להיות:

 • אמין ועמיד (חיים – מגיל 10 שנים ומעלה);
 • שותק;
 • מוגן מפני קורוזיה;
 • נגד פריצה חזקה;
 • יומרות ביציאה (מספיק לשמן את כל המנגנונים פעם בשנה).

יש לציין שלחלונות עץ פלוס אלומיניום יש ניואנסים עיצוביים משל עצמם, תלוי בארץ הייצור.

יתרונות וחסרונות

חלונות עץ בשילוב אלומיניום שונה

יתרונות של מבני אלומיניום מעץ

 • מוצרים מורכבים מעץ-אלומיניום עמידים יותר בפני משקעים באטמוספירה, מפני השמש והאבק החורקים מאשר עץ רגיל, וחוסכים בשיקום שנתי.

ציפוי לכה, חיטוי וחומרי איטום משפר את תכונות המגן של חלונות העץ המודרניים, אך עם הזמן העץ עדיין סובל מהשמש הצורבת ומשקעים, רווי בתרכובות כימיות. כדי לשמור על המראה המקורי של חלונות עץ, יהיה עליכם לתקן אותם באופן קבוע, מה שייקח הרבה כסף. השימוש בתוספות אלומיניום מגן חיצוניות יגן באופן מיידי על פרופיל העץ מפני ההשפעות המזיקות של גשם, שלג, חום, רוח ואבק.

כחומר חיטוי טבעי, פרופיל האלומיניום ישקף אבק.

בעלי לא צריכים לנקות ולסנן פרופילים כאלה מדי שנה, כך שבקרוב הם ישלמו בעצמם.

 • חילופי אוויר.

עם תכונותיו, עץ מאפשר למוצר לנשום, ופער בעובי של כמה מ”מ בין החומרים מייעל את חילופי האוויר. מדד זה לא רק משפר את המיקרו אקלים המקורה, מספק מיקרו אוורור מתמיד, אלא גם מונע התפתחות עובש ופטריה.

 • בידוד רעש ובידוד תרמי.

עץ ואלומיניום משלימים זה את זה בזוגות, מנטרלים פגמים ומשפרים חוזקות. העץ סופג בצורה מושלמת רעשים מהרחוב ואינו משחרר חום מהבית, ופרופיל המתכת מאפשר לכם להאריך את חיי העץ, להגן עליו מפני הסביבה החיצונית ולשפר את בידוד הקול. ראוי לציין שעץ עם פלסטיק מרים קולות מהרחוב גרועים יותר.

מבחינת שימור חום, חלונות עץ מאלומיניום נחותים מעץ על ידי אלומיניום, מכיוון שיש להם יותר מתכת, ואין לו תכונות בידוד חום.

תכונות בידוד החום של חלונות עץ-אלומיניום משופרות על ידי נוכחות כרית האוויר הנזכרת בין הפרופילים, כמו גם איטום עצמו, הדוחס את המרחב הפנוי הזה.

 • ידידותיות לסביבה של אלמנטים מעץ ואלומיניום.

לא עץ וגם אלומיניום לא פולטים חומרים מזיקים, אין זה מקרה שהאחרון משמש באופן פעיל לייצור כלים. והעץ מכיל גם נדיפים שונים ושרפים בריאים.

 • טיפול קל.

מוצרים אינם זקוקים לטיפול מיוחד. נדרש רק ניקוי רטוב שכן הוא מתלכלך והחלפה בזמן של אטמים.

 • חוזק ועמידות.

אלומיניום קל, אך חזק, מעניק למבנה קשיחות נוספת ללא שקלול, במיוחד אם נבחר מין רך של עץ (אורן). מוצרים כאלה ימנעו מעיוות ונזק במשך עשורים רבים לאחר ההתקנה. עיבוד עץ עם תערובות נגד קורוזיה מבטיח מינימום של 80 שנות שירות לחלונות משולבים.

 • אסתטיקה.

תכונות עיצוב של חלונות אלומיניום מעץ פותחים הזדמנויות עשירות לעיצוב. ניתן לצבוע את מסגרת האלומיניום החיצונית בכל צבע וניתן לכה את החלק הפנימי והעץ מעץ כדי לשמור על דפוס יפה, טבעיות ו”חמימות “. כמו כן, עץ יכול להיות ספוג עם הרכב מיוחד כדי לשנות את צבעו, או לקשט.

מגוון צבעים שלחלונות עץ אלומיניום

ניתן לקשט חלון מזוגג כפול עם עיקול, פריסה, ממרחים, סרט כהה וציפוי מראה.

אם נבחר זן עץ הניתן לניתוח לעיבוד, קל לעצב כל מבנה. האלומיניום גם מתכופף בצורה מושלמת.

 • בטיחות, איכויות חסינות אש של אלומיניום.

חלונות עץ מאלומיניום עומדים בתאמה מלאה. ניתן להתקין אותם בכל סוגי הבניינים.

חסרונות

החיסרון העיקרי של מגוון זה הוא העלות הגבוהה בייצור חלונות אלומיניום מעץ. גם עיצוב המוצר חשוב.

אם מדובר בחלונות מעץ-אלומיניום מעוצבים בעלי צורה לא סטנדרטית, המחיר יעלה עוד יותר. הוסף לתמונה הכוללת את מחירי אביזרי האיכות הגבוהים והחלונות הזכוכית הכפולה, אדני החלונות, הגאות והשפל, הזכוכית המיוחדת ואל תשכחו משירותיהם של מדידות ומתקינים, כמו גם תשלום עבור משלוח.

המחירים שצוינו היו עבור חלונות עץ אלומיניום ביתיים של היצרן.

יצרנים וזנים

למדינת המוצא חשיבות מרכזית בעניין זה. ישנם 3 זנים עיקריים של מבני עץ-אלומיניום:

 • פינית;
 • שוודית;
 • גרמנית.

לכל סוג ניואנסים משלו למבנה, ובהתאם, לתכונות ההתקנה. לדוגמא, מוצרים גרמניים הם בעלי פרופיל אלומיניום מיוחד של חלונות עץ המגן עליהם מפני גשמים תכופים, וחלונות מסיביים פיניים נועדו להתקין תריסים מובנים. שקול את התכונות של כל מין לפי הסדר.

 1. פינית

כאמור, המאפיין העיקרי של חלונות אלומיניום מעץ פיני הוא גודלם (מסגרת ברוחב של יותר מ- 2 ס”מ) ואופציה כזו כמו תריסים מובנים.

 

 מוצרים פיניים מורכבים משני כנפיים, מהודקות בתוספת מתכת: אלומיניום פנימי, עץ וחיצוני. חלון כפול מזוגג של מארז עץ חד או שניים. בחוץ יש כוס אחת. לחלופין, אתה יכול להזמין גוון, מראה או אפשרות חסכונית באנרגיה.

פלוסים של חלונות פינים: תריסים מובנים, רעש טוב ובידוד חום בגלל תכונות העץ ורוחב המסגרת.

חסרונות: הם כבדים והכנפיים נפתחות רק; ללא אביזרי צירים.

 

 1. שוודית

הסוג השבדי של חלונות אלומיניום מעץ דומה מאוד לפינית בעיצוב. אך משקלו נובע פחות מהעובדה שהאבקות צמודות יותר זו לזו. אם תרצה, ניתן לאדות עלים מזווגים כאלה (לרחצה, למשל).

בנוסף, מוצרים שוודים מצוידים במנגנון אוורור. אז לחלונות משבדיה אין החסרונות שיש למקביליהם הפינים.

 1. גרמני

דגמים העשויים עץ ומתכת מגרמניה הם די פשוטים מבחינה מבנית – זהו פרופיל תומך עץ עם מגני אלומיניום מבחוץ. האחרון מונח על הקליפים. יש פער אוויר מסורתי בין החומרים. הדלת במוצרים גרמניים היא רק אחת, עם זיגוג כפול או משולש.

כאשר אתם קונים חלונות עץ אלומיניום עם שכבות-על סביב כל שטח החוץ, בחרו את המתכת והעץ המיוצר על ידי גרמניה, מכיוון שהאיטלקים, הסלובנים, הקרואטים, כמו גם המגדלים הביתיים דומים לעיצובים גרמניים. אבל איכותם מוטלת בספק.

שתף