מי אחראי על בניית מעקות למדרגות בבניין מגורים משותף? איך בוחרים מעקה עמיד וחזק? מה מאפיין מסגרייה מקצועית?

דוגמאות נוספות של מעקות למדרגות נתן לראות באתר של פינטרסט כאן בקישור.

איך אנחנו עושים מעקות למדרגות.

מה חשוב לדעת על התקנת מעקות למדרגות.

 • אם ההתקנה היא על שיש או עץ. או מהצד
 • האם יש חימום תת רצפתי (משפיע על צורת התקנה של מעקה)
 • חשוב לדעת אם המעקה תיקני
 • האם מעקה בחוץ או בפנים
 • דגם של מעקה
 • מהו הדד-ליין להתקנת המעקה (לא פחות מ 3 שבועות).
 • צבע של מעקה למדרגות

בניין שבו כמה דירות עם בעלים שונים ורכוש שמשותף לכולם מחייב ניסוח תקנון המסדיר את היחסים בין בעלי הדירות ואת הזכויות והחובות שלהם. בתקנון מן הסוג הזה נהוג להתייחס גם לנושא המדרגות ולקבוע כללי בטיחות. בין היתר, התקנון מחייב התקנה של מעקות למדרגות בבניין משותף למניעת נפילות והחלקות. האחריות על בניית המעקה היא של ועד הבית וכדאי לייצר אותו במסגרייה מקצועית.

4 דוגמאות של מעקות למדרגות מעוצבים של מסגריית ולקס ב 2022.

מעקה למדרגות צינור עגול נפחות
מעקה נפחות עם סיומת מיוחדת
מעקות כבלים
מעקה קלאסי מדרגות

הבניין שלך זקוק למעקה שלנו

במסגריית ולקס מייצרים מגוון רחב של מוצרים מברזל ומזמינים אותך להתרשם מדגמים מובילים של מעקות למדרגות. אנחנו נדע לייצר מעקה למדרגות בדיוק לפי צרכי הבניין שלך, תוך התאמה למסגרת התקציב ובלוח זמנים צפוף. חומרי גלם משובחים יבטיחו עמידות גבוהה של המעקה בבניין למשך שנים ויעלו את ערך הנכס עבורך ועבור שאר השכנים.

עצות לבחירת מעקה לבניין משותף

מעקה בחדר מדרגות של בניין משותף צריך להיות מספיק חזק בשביל לעמוד בעומס של מאות עליות וירידות ביום. בניגוד למעקה של מדרגות בבית פרטי, לבניין המשותף נכנסים גם אורחים ולא כולם שומרים על הסדר והניקיון. רצוי לתת עדיפות למעקה שמיוצר מחומרים חזקים כמו פלדה ומתכת ולוודא התאמה מדויקת של המידות לגודל חדר המדרגות כדי לחסוך מקום.

תהליך רכישה והוספת מעקות למדרגות בולקס

בחרת דגם

בחירת דגם מעקה

תשלום

תשלום מקדמה. כולל סקיצה של מוצר, הזמנה, חשבונית

מידות של מעקה בשטח

מדידות בשטח כולל פלס דיגיטלי

תהליך יצור

תהליך יצור המוצר. כ 3-4 שבועת תלוי מה הדוגמא ואם המעקה בפנים או בחוץ

הספקה

קבלת מוצר עד הבית כולל התקנה דקורטיבית

מה מאפיין מסגרייה מקצועית לייצור מעקות למדרגות?

 • התחייבות לעמידה בלוח זמנים
 • שימוש בצבע דו-רכיבי לצביעת מעקות
 • זמני אספקה מהירים
 • אחריות
 • אפשרות לייצור מעקות לפי מידות מותאמות ללקוח

שירות אישי לנציגי ועד הבית

נהוג למנות נציג של ועד הבית להתנהלות מול המסגרייה בייצור מעקות למדרגות של בניין משותף. במקרים כאלה חשוב לוודא שנציגי המסגרייה מעניקים לו יחס אישי, מבינים בדיוק מה הוא צריך ושומרים על שקיפות לפי התקנון. כמו כן, התקנת מעקות מעוצבים זה חלק חשוב במיוחד מהספקת השירות. אנחנו מספקים מעקות ברזל בהתאמה אישית כמו מעקה פנים או מעקה ברזל למדרגות כבר שנים רבות.

מתי יש צורך בהתקנת מעקות למדרגות מברזל?

הרוב המעקות האלה משמשים כ מעקות פנים. לכאורה, מדובר במשהו מאוד טריוויאלי ואף חסר משמעות. הרי כאשר אנו מתארים לעצמנו מדרגות , אנו רואים אותן מיד עם מעקות למדרגות. עם זאת, מדובר במוצר נפרד שיש להתאימו למדרגות באופן ספציפי ואינדיבידואלי.

 מעקות  הינם חלק בלתי נפרד מהמראה הכללי של הבית כולו, לכן יש להשקיע בהם את הזמן הדרוש ולעשותם בצורה האיכותית והיפה ביותר. מעקות למדרגות מברזל בצורתם המקורית הינם לעיתים חסרי מעוף או רעיון עיצובי, לכן פעמים רבות אנשים מחליפים מעקות לבתים שלהם בכדי ליהנות ממראה כללי יותר נעים ומשובב עין.

אם אתה מחפש מעקות, כאן תמצא את כול מעקות שיצרנו.

אילו מעקות למדרגות קיימים היום בשוק?

כיום ניתן למצוא אינסוף סוגים של מעקות למדרגות. מעקות שונים מייצגים כיוונים שונים בעיצוב המודרני. כך, למשל יש מעקות המעוצבים בצורת צמחים, יש מעקות פשוטים וישרים, שגם להם יש חסידים. 

מעקות מברזל יפים לא תמיד חייבים להיות מפוצצים ובומבסטיים. מה שחשוב באמת, זה שהם שמשתלבים באופן הרמוני עם שאר פתרונות העיצוב השונים וחשובים גם מבחינה בטיחותית, בעיקר בבית דירות רב קומות.

 גם כאשר יש מעלית, חשוב מאוד שכל מעקה יהיה חזק ועמיד כשלעצמו וגם כחלק מהמבנה השלם. מעקות למדרגות איכותיים יכולים לקבוע רבות על ערכו ואיכותו של הבית, לכן לעולם לא כדאי לזלזל בחשיבותם. מעקות מתכת למדרגות הם מרכיב חשוב בבית וצריך לבחור אותם בעדינות.

כיצד תדעו איזו מעקות למדרגות לבחור?

כאשר בוחרים מעקות למדרגות, בין אם מדובר בבית פרטי או בניין דירות משותף, חשוב למצוא מעקות איכותיים וגם בצבעים המתאימים לשאר הבית.

 מעקות יפים חייבים להתאים גם לצבע של המדרגות וגם לצבע של הקירות. למעשה מדובר בבחירה לא כל כך פשוטה, ולעיתים מומלץ לפנות למעצב מומחה שיעזור לכם בביצוע. בכל מקרה, הם חלק מהמציאות היומיומית של כולנו, ולכן היותם נעימים ואסתטיים דורש זמן והשקעה מסוימים. 

אך כמו בכל דבר אחר, השקעה משתלמת ויוצרת יופי אמיתי והרמוני עבור כל דיירי ואורחי הבית או הבניין.

מעקות למדרגות חוץ

חשוב לדעת: מעקות למדרגות חוץ חייבים לעשות מחומר מגולוון, הצביעה חייבת להיות דו שיכבתית וכמובן, בהתזה!

הדיירים שלך כבר יודו לנו

שתף