חלונות עץ אלון - טיפים לבחירה, בהשוואה לסוגי עץ אחרים

למרות ההתלהבות הצרכנית המסיבית מחלונות אלומיניום, יתרונות חלונות העץ נותרים בלתי מעורערים. היתרון העיקרי שלהם הוא ידידותיות לסביבה. זהו מבנים העשויים מחומר טבעי שיוצרים טוב יותר את האווירה של נוחות ביתית. נראה שמדובר במסגרות חיות. עץ רך גם רווי את האוויר במוצרים נדיפים. לפיכך, עץ אינו מזיק רק לבריאות, אלא גם מסייע בשיפור רווחתם של תושבי הבית. זהו חומר המספק מגע “חם”.

חלונות עץ אלון

באיזה מקרה עלי לבחור אלון?

עמדה מיוחדת בין סוגי עץ שונים היא עץ אלון. עם זמינות הכספים, עץ מסוג זה מהווה פיתרון אידיאלי לזגגות מהמגזר הפרטי. בית כפרי עם חלונות כאלה נראה מאוד סטטוס. חלונות עם מסגרות אלון משתלבים בצורה מושלמת עם הפנים בסגנון קלאסי. ניתן להתקין אותם בחדרים למטרות שונות: סלון, חדר שינה, חדר עבודה, מטבח. חלונות עץ אלון מודרניים משלימים בצורה מושלמת רצפות פרקט, דלתות, רהיטים ועבודות עץ. הם מקשטים את הצד החיצוני של הבית, מדגישים את הטעם הטוב של הבעלים. חלונות כאלה יהיו הכרחיים אם חזית הבית מעוצבת בסגנון שאינו מקבל חלונות לבנים, למשל כאשר משתמשים במבני מסגרת בבנייה.

אלון מפורסם בזכות המרקם הייחודי שלו. לפיכך, המסגרות ממין עץ זה, במקום לצבוע, לכה במידה מספקת של שקיפות.

אם תרצה, ניתן לתת לחלונות עץ אלון צורה לא סטנדרטית כמו קשת, עיגול, משושה.

עץ אלון

היתרונות והחסרונות העיקריים

היתרונות

החסרונות של “נגרות” של פעם הם בעבר. כעת, עיצובים כאלה מדגימים תכונות חיסכון באנרגיה גבוהה, הם מצוידים בחלונות מזוגגים כפולים אטומים ואביזרים איכותיים.

באשר לחלונות האלון, בנוסף יש להם מספר יתרונות חשובים לא פחות:

 •  לוח צבעים עשיר;
 •  חיי שירות ארוכים;
 •  חוסר היגרוסקופיות, עמידות בפני ריקבון ופגיעה באגים (תכונות אלה מושגות בזכות הספגה מיוחדת);
 •  עמידות גבוהה לפעולה של מיקרואורגניזמים;
 •  צפיפות גבוהה;
 •  מרקם חלק;
 •  אי רגישות לשינויי טמפרטורה והשפעות סביבתיות אחרות.

החסרונות

כפי שניתן לראות, מבני אלון קרובים לאידיאל. עם זאת, ניתן למצוא איתם כמה חסרונות

משקל

החסרונות העיקריים הם המשקל הניכר והמחיר הגבוה של חלונות עץ אלון. בשל המסה המשמעותית של סוג עץ זה, ייצור פרופיל עבה ומבנים גדולים אינו מתקבל על הדעת

העיתוי

לפי חסרונות ניתן גם להיחשב רחוק מייצור מהיר ביותר של חלונות עץ אלון. ייבוש חומר גלם זה מחייב שימוש בטכנולוגיה מיוחדת, ותהליכי אחסון, הובלה – עמידה בתנאים מסוימים.

המבנה הלא אחיד של החומר מסבך את תהליך בחירת הלוחות במרקם אחיד, שמטרתו להשיג מראה הרמוני של יחידת החלון בכללותה.

כמו כל עץ, אלון מאופיין בדליקות. אך למדנו להתגבר על החיסרון הזה באמצעות הספגות עקשן בעיבוד החומר

מחיר חלונות עץ אלון

עלות מוצרי האלון היא הגבוהה ביותר, אך הדבר מוצדק על ידי המאפיינים הייחודיים שלהם

המחיר מתחיל מ 1000$ למטר רבוע תלוי בחלון וצורת פתיחה שלו.

באופן כללי, לחלונות עץ אלון יש הרבה יותר יתרונות מאשר חסרונות. באופן פיגורטיבי, מדובר ברכישה במשך מאות שנים. לכן, למרות המחיר הגבוה, רכישת מבנים כאלה מהווה השקעה רווחית בשיפור בתים.

חלונות מעץ אלון מודרני

השוואה עם כל מיני עצים אחרים

כאמור, עצי מחט (אורן, לגש) משחררים לאוויר חומרים בריאים לבריאות. עץ אורן מאפשר לך ליצור חלונות בתצורות שונות. אך לקלות העיבוד והגזירה יש חיסרון: בשימוש לא זהיר בפריים, זה יכול להיפגע, להשאיר עקבות לא אסתטיים. אורן נוטה לשקעים ושריטות. אלון, לעומת זאת, עמיד בפני דפורמציה ופגיעה מכנית במשטח.

טיפול לא נכון בחומרים הופך אותו לרגיש לתנאי מזג האוויר. לחות מוגברת יכולה לגרום להתנפחות הסיבים, ויובש יתר עלול לגרום להתכווצות העץ. טיפול נאות מאפשר לכם לצפות ל -70 שנות שירות.

לארץ ‘ יש לו עמידות טובה יותר מאשר אורן. כתוצאה מכך חומר זה יקר יותר. לארץ ‘מרקם אטרקטיבי. העץ של גזע זה מאופיין בכוח טוב. החומר עמיד בפני לחות, כפור, תנודות טמפרטורה, ריקבון, מזיקים. טבעות צמיחה מהוות דפוס בולט ואחיד. לחלונות העשויים מחומרי גלם כאלה יש גוון אדמדם נעים

השווה עם אורן ולרכך

בשל תכולת המסטיק, לאורך השנים, הגירח רק משפר את תכונות החוזק שלו. תחילה אלון נבדל בצפיפות מעוררת קנאה, אך גם תהליך ההזדקנות משפיע עליו באופן חיובי מאוד. עם הזמן, עץ כזה זוכה למראה אצילי ואצילי עוד יותר. אך בתנאים לא פחות טובים, מוצר העשוי לגש יושפע מפטרייה, אך לא מעץ אלון. עובש אפילו לא ייגע בחלונות כאלה.

אלון בעל מבנה צפוף מאוד והמראה המרהיב ביותר. מעניק לחלל הפנים גוון של יוקרה, אצילות, תחכום. אלון עדיף באופן משמעותי על אורן וגיד בעמידותו. אם אתה שם חלונות כאלה, בעל הבית לא יצטרך לשנות אותם יותר לאורך חייו. הם יגישו גם את הדורות הבאים. חיי השירות המשוערים של מבני עץ מהזן הנחשב הם:

 • לגש – 50 שנה;
 • אורנים – 55-60 שנים;
 • אלון – 90 שנה.

מבני חלון אלון יקרים לעתים פי שניים ממקביליהם של אורן וארבעים גושי ליבנה. האורן נבדל על ידי המחיר המשתלם ביותר

עיצוב

כדי לתת עיצוב אינדיבידואלי למבני עץ מאפשר לך לבחור את הצבע המקורי של הפרופיל, בטכניקות קישוט שונות:

 • צחצוח – נותן למוצר טקסטורה בולטת על ידי הסרת הסיבים הרכים של השכבה העליונה במברשת, כתוצאה מכך ורידים וטבעות שנתיות נראים בבירור;
 • פטינה – הענקת המסגרות מראה ישן בעזרת קומפוזיציות מיוחדות שאינן מפרות את המאפיינים התפעוליים של המוצרים (המגיב נספג עמוק בעץ, כך שהמבנה שלו מופיע בצורה הרבה יותר ברורה;
 • קרקל – הזדקנות מלאכותית של מסגרות חלונות על ידי מריחת שכבה של לכה בסדקים, מה שיוצר את ההשפעה של היווצרות סדקים על פני המוצר;
 • פחות – טכניקת ציור המאפשרת להעניק למשטח גוון בהיר יותר או לעמעם מעט את עוצמת צבע הבסיס.

אתה יכול גם לגוון את העיצוב של מוצרים על ידי יצירת תמונה על זכוכית צבעונית ויטראזית

צבעים פופולריים

שוק קונסטרוקציות החלונות מציע לקונה מודרני מבחר רחב של גוונים של מיני העץ המדובר. חלק מהצבעים הם ממקור טבעי, וחלקם הם תוצאה של חשיפה כימית. לדוגמה, נימה כזו של פלטה כמו אלון מולבן מתקבלת באופן מלאכותי.

צבע העץ הטבעי של זן זה אינו ערך קבוע. בהתחלה, עם הזמן, גוון מסגרות החלונות משתנה ל”אלון כהה “. זה נחשב לאצילי יותר ויכול להיות כמעט שחור. זהו צבע חום מושתק מאוד בהשוואה לגוון רווי יותר של אלון ביצה. ניתן לראות בבירור את ההבדל ביניהם.

בזכות השימוש בלכה שקופה וכמה צבעים מיוחדים, מתברר שהיא מעניקה למסגרות החלונות גוון אלון זהוב. צבע צפוף זה פופולרי מאוד בקרב אניני טעם של מבנים העשויים ממין עץ זה

גוונים וצבעים אלון זהוב תואמים

הטון הזהוב הרך של חלון האלון דומה מעט לאגוז אגוז בהיר ומעניק לעיצוב החדר מגע שטוף שמש. אם אתה מעדיף צבע זה, זכור שגם צבע זה יכול לקבל כמה גוונים.

 1. כפרי – בעזרת עיבוד מיוחד של מסגרות מושגת השפעת העתיקות, המאפשרת הדגשת הקלה של מוצרים. זרימה חלקה של גוני דבש לצל הקרמל השרוף הופכת אפשרות זו למושכת במיוחד בעיני מעצבי האופנה.
 2. סדאן – תוצאה נוספת של התרחבות מלאכותית של לוח הצבעים של האלון. גוון זהוב הזה משתלב באופן מושלם עם הפנים, מעוטר בגוונים דומים של צבעים חמים.

חזיתות הבתים צבועות בצבעים שונים, כך שכאשר בוחרים גוון של מסגרות, עליכם לקחת בחשבון את הרגע הזה. לדוגמא, חלונות מוזהבים הם בהרמוניה עם הקישוט הקליל בחלקו החיצוני של הבית. כדי לעשות את הבחירה הנכונה, עליכם להסתכל כיצד נראים חלונות האלון המוזהבים בתמונה, ולדמיין כיצד הם ייראו מהרחוב. חשוב לא פחות לדמיין כיצד הגוון שהוזכר או כל גוון אחר “ישחק” בפנים הבית שלך

עלות

עלויות עתידיות תלויות במקום בו אתם מתכוונים להזמין את חלונות האלון עצמם והתקנתם.

אל תשכח שהעיקר הוא נושא האיכות. אחרת, עלולות להופיע בעיות שונות: טיוטות, עיבוי, פיצוח המסגרת.

נסה לבחור מוצר עם האיזון הטוב ביותר בין מחיר ואיכות. לשם כך, שימו לב לדברים קטנים וחשובים. לדוגמה, זמן הייצור בפועל עבור חלונות כאלה עם חלונות מזוגגים כפול הוא כחודש וחצי. לפיכך, ההבטחה של החברה לייצר חלונות עץ אלון עם חלונות מזוגגים כפול תוך שבועיים צריכה להיות חשודה. התוצאה של ממהר כזה תהיה פגיעה באיכות המוצרים. רצוי יותר לחכות יותר, אך לקבל תוצאה טובה יותר. במקרה זה, הוצאות כספיות גדולות יהיו מוצדקות על ידי חלונות השירות הארוכים.

גורמים המשפיעים על התמחור

חלונות עץ אלון הם יקרים, אך מחירם מוצדק מסיבות אובייקטיביות. העלות הגבוהה נובעת מהמורכבות של עיבוד חומר זה.

חלונות עץ מודרניים עשויים קורות אירו מודבקות, ואילו החלק הקדמי עשוי רק ממסה מוצקה.

חומרי הגלם מלוטשים, מטופלים בחיטוי, מוכשרים, לכה, אך הכי חשוב שהם יבשים היטב. בתנאים טבעיים, תהליך זה יימשך לפחות שלוש שנים. בייצור הם נוקטים בייבוש חשמלי. כדי לא לקלקל את העץ צריך להתבונן בהרבה ניואנסים טכנולוגיים. כתוצאה מכך, קצב הייבוש של חומרי הגלם עולה מספר פעמים, אך עלות האלון המוגמר עולה

טיפים לבחירת החברה

חברות רבות מציעות לקנות חלונות עץ אלון. הזמינו אותם בחברה שמעוררת את הביטחון שלכם, יש לה מוניטין טוב עם הצרכנים.

שתף