ביצוע עבודות לופט בשילוב ברזל

מהן עבודות לופט?

ככלל, לופט הינו עליית גג, אולם בימינו ובייחוד בעת הפוסט-מודרנית, לופט הינו כינוי לדירת סטודיו הכוללת לרוב חלל מרכזי אחד. כדי להבין מאיפה הגיע המושג, צריך להכיר מעט את ההיסטוריה האמריקאית של תחילת המאה שעברה – בתקופה זו, הרבה חללים תעשייתיים בניו יורק (לרבות במנהטן) הוסבו לדירות סטודיו קטנות, אשר שימושו צעירים, אומנים או אפילו משפחות ללא תקציב. ניתן למצוא שרידים רבים לדירות כאלה גם היום בניו יורק. בישראל, המושג “לופט” נוגע בעיקר לחללי בידוק למיניהם כמו חדרי קריוקי או מסיבות.

איפו מתעים הסגנון?

  • מסעדות
  • בתים
  • ביתי קפה
  • וילות
  • חנויות
  • מלונות

מה אנחנו יכולים לייצר בסגנון לופט?

כעיקרון כול דבר מברזל. כמו:

ועוד…

מה מייחד את הלופט?

ראשית, מדובר בחלל אחד גדול שאיננו מחולק לחדרים, לרוב בעל תקרה גבוהה. האפיון הזה חשוב מאדו מבחינה עיצובית, שכן, כאשר קיים חלל אחד, העיצוב צריך להיות כמה שיותר מינימליסטי, מודרני ומאופק. במילים אחרות: אין בד”כ מקום לנורות גדולות מדי, ספות רחבות ידיים וצבעים עזים מאוד.

עיצוב מודרני והקשר לברזל

העיצוב המודרני מתאפיין בחלוקה ברורה של אזורים בחלל, תוך שמירה על מינימליסטיות, אלגנטיות ותחושת ניקיון. לכן, לא תמצאו בעיצובים מודרניים גמורים מוגזמים, צבעי פסטל בגווני הקשת וארונות בסגנון כפרי.

בהקשר של ברזל ומתכות בכלל, ברזל הינו חומר גם המעור בנו אסוציאציות של חוזק, עמידות ואיתנות. כמו כן, ברזל מוחלט יכול לעורר בנו אסוציאציות של ניקיון וסדר, ובמילים אחרות – כל מה שדרוש לחלל מודרני ובפרט, לחלל לופט מודרני. אגב, אם כבר הזכרנו את ההיסטוריה התעשייתית של הלופטים, הברזל משתלב מצוין עם האווירה התעשייתית הכוללת בד”כ גם מתכות רבות.

היכן ניתן לשלב את הברזל בלופט?

את הברזל ניתן לשלב בכל מקום, החל מחיפויי קי ותקרה, דרך אביזרים שונים ועד למעקות למדרגות או לקומת הסטודיו. ניתן להשתמש בקורות ברזל לעיצוב וגם לחוזק, לשלב כלים או מכשירים ממתכת בולטת וכן, לבחור מנורות המעוצבות במראה תעשייתי. בקיצור, השמים הם הגבול.

אולם חשוב לציין כי הברזל משמש גם כתוספת משמעותית לעמידות לצד נושא העיצוב ולכן, ניתן לשלב מתכת היכן שתצטרכו תוספת שך חוזק נוסף, כמו בחיפוי מדרגות, חיזוק עמודים ועוד (ניתן להשאיר את המתכת או הברזל חשופים, לחיזוק המראה והעיצוב הרצוי).

שתף