עבודה עם ברזל

ברזל הפך לאחד מחומרי הגלם הנפוצים והפופולאריים ביותר בימינו, כשהוא משמש כבסיס לעבודות רבות בבתים, בבניינים או בחללי עסקים שונים, כמו יצירת מעקות, חיפויים שונים, עיצוב רהיטים, חלונות בלגיים, מעקות ושערים ועוד. להלן, נפרט לפניכם על כמה מעבודות הברזל הנפוצות ביותר.

עבודה בברזל

מה הופך את הברזל לפופולארי כ"כ בחללים שונים?

בעבר, הברזל שימש בעיקר למטרתו הפרקטית או הטכנית, והיא לחיזוק אלמנטים שונים, כמו קירות, רהיטים, מכשירים, מכונות ועוד. אולם בימינו קיבל הברזל, יחד עם שאר המתכות, גם משמעות עיצובית, הודות לשיטות עיבוד שונות, אסוציאציות שונות שהוא מעלה בנו ושלל עיצובים חדשים שלא היו קיימים בעבר, בעיקר בתחום העיצוב המודרני (אך לא רק). כמו כן, חשוב לציין כי הברזל הוא אכן עמיד וככזה, הוא עדיין משמש למטרות חיזוק שונות של חלקים שונים בחללים רבים, לרבות בעולם החיפויים והשיפוץ.

אילו עבודות ברזל קיימות או נפוצות?

שפכטל – מבין כלל העבודות שנציין כאן, ניתן לומר כי השפכטל הינו העבודה החדישה ביותר, מבחינה היסטורית. למרות שהיו קיימות שיטות וחומרים שונים בעבר, שנועדו להדבקת ברזל, לכיסוי סדקים וכד’. כיום ניתן לייצר חומרים שונים המותאמים יותר לברזל מבחינה כימית. חומרים כאלה, יכולים לחזק את הברזל, לאפשר הדבקה או להוות שכבת חיפוי או כיסוי נוספת לברזל. מטבע הדברים עבודות שפכטל ברזל נפוצות בעולם השיפוץ והעיצוב.

ריתוך – כדי לא לבלבל בין ריתוך להלחמה, נציין כי מדובר בעבודה הכוללת לרוב התכה של שני חלקי מתכת או יותר, ע”מ לחבר אותם, או להעניק להם ביחד צורה חדשה. עבודת הריתוך כוללת מטבע הדברים שימוש בחום ובבגדי מגן, ולכן נעשית אך ורק ע”י מקצוענים.

השחזה – השחזה הינה עבודת שיוף, חידוד וכד’ הייחודית למתכות. עבודת ההשחזה נעשית בד”כ כדי לחזק או לעצב צורה מסוימת בברזל ובמתכות שונות בכלל.

עיצוב במתכת הדור הבא

לצד עבודות אלה, יש לזכור כי קיימות טכניקות ושיטות עבודה חדישות עם ברזל, המאפשרות עיצובים שונים, כמו יצירת חלודה מבוקרת, טכניקות פרזול וכד’. כלל העבודות הללו מאפשרות את יצירתם של עיצובים מרהיבים ומיוחדים בברזל, ואת שילובם בחללים שונים בהתאם.

שתף