מדרגות לגלריה

שוקלים להוסיף קומת גלריית לדירה, חנות ועוד? הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת בנושא גלריות בכלל ובחירת מדרגות לגלריה בפרט.

מהי גלריה?

מדרגות לגלריה מברזל

אמנם קשה להגדיר כיום מהי גלריה, שכן המושג כבר מזמן לא מזוהה עם תחום האומנות בלבד, אולם בגדול ובכל הקשור למבנים, דירות וכד’, מדובר על חללים בעלי תקרה גבוהה המאפשרים את בנייתה של קומה שניה חלקית, כלומר לא מדובר בקומה של ממש בד”כ, אלא בחלוקת המבנה מחדש.

רעיונות של דוגמאות של מדרגות לגלריה מברזל נתן לראות באתר פינטרסט מצרף קישור כאן. נתן ליצר כול דוגמא מאתר די דומה לתמונות של מדרגות מברזל

למה משמשת קומת הגלריה?

קומת הגלריה היא בד”כ מצומצמת יחסית, הן מבחינת מקום נטו, אולם גם מבחינת גובה התקרה, או צורת החלל עצמו. לכן, התפקודים בה הם לרוב שינה, אחסון וכד’. המטרה של בניית הגלריה היא לרוב לחסוך במקום ובעיקר – לשמור על החלל המרכזי פנוי לתפקודים אחרים וחשובים.

אז איך בונים קומת גלריה ומה היא מצריכה?

מעבר לחלוקת החלל הבסיסית, הכוללת לרוב בניית רצפה חדשה (שאיננה בהכרח מבטון). בניית קומת הגלריה תלויה בשימוש שתרצו לעשות בה. בין התוספות העיקריות לקומה, לקוחות רבים מעדיפים להוסיף מעקות, מדפים, סורגים לחלונות וכד’. אולם, בין התוספות המרכזיות הקיימות בגלריות קיימות כמובן מדרגות לגלריה.

מה צריך לקחת בחשבון כשבוחרים מדרגות לגלריה?

בדיוק כפי שהגלריות נועדו בעיקר לתכנון נכון וחיסכון במקום בחלל, כך גם המדרגות המובילות לגלריות צריכות להיות מותאמות לצורך הזה. במילים אחרות, המדרגות צריכות להיות לרוב קומפקטיות, בד”כ לא מאסיביות ולא תופסות מקום רב מדי בחלל. בשונה ממדרגות פנים מרכזיות המובילות לחדרים בבית בעל כמה קומות למשל, ניתן להניח שבמדרגות לגלריה ייעשה שימוש בחומרים קלים יותר מאשר בטון וכמו כן, המדרגות לא ימוקמו במרכז החלל, אלא צמוד לקיר וכד’.

כיצד לבחור נכון מדרגות לגלריה?

לצד כל האמור לעיל, חשוב מאוד לקחת בחשבון את נושא הבטיחות, ביחס לכמות וסוג המשתמשים במדרגות. כשאתם בוחרים מדרגות לקומת הגלריה, חשבו למשל: כמה פעמים ביום אתם מעריכים שתשתמשו בהן? האם הן פרקטיות לשימוש יומיומי? איזה רוחב או שיפוע של מדרגות תרצו? וכד’. מטבע הדברים, מדרגות לדירת גלריה יהיו שונים ממדרגות לחלל מסחרי כלשהו.

מעוניינים בייעוץ מקצועי אודות בחירת מדרגות לגלריה? צוות מסגריית ולקס עומד לשירותכם. צרו קשר ונשמח לעזור.

שתף