מתי יש דרישה למעקה במדרגות ובכלל למעקה

p-2

מעקה: חיוני לשמירת הבטיחות של בני הבית

ככלל, כל בית שבו קיימות מדרגות מחייב מטבע הדברים גם את בנייתו של המעקה. מלבד תחום המדרגות, מעקות בטיחות חיוניים גם כאשר קיים אזור גבוה בבית, בין אם מדובר בקומת סטודיו, מרפסת או גג. חשוב להבין כי מעקב איננו תוספת פוטנציאלית או מומלצת, אלא תוספת חיונית של ממש החשובה לשמירה על בטיחותם של כל בני הבית, החל מילדים, מבוגרם ועד לחיות המחמד.

כשיש ילדים בבית

לצד כל האמור לעיל, מעקה בטיחות נדרש כמובן, כשיש ילדים בבית וכל שכן ילדים קטנים. גם כשמדובר בבית מפולס עם מדרגות בודדות בלבד המפרידות בין קומה לקומה, עדיין חשוב להוסיף מעקות למדרגות  בטיחות כדי לאפשר לילדים לעבור שם בבטחה ואף להיתמך בהם כשצריך. השאלה היא, איזה מעקה יענה על הצורך של בני הבית באופן הטוב ביותר, שכן קיים הבדל בין מעקה הנועד לתמיכה בלבד, לבין מעקה הנועד להגנה. כמו כן, בכל הנוגע לילדים – יש להתחשב גם בגובה שלה ובגוב המעקה הרצוי, בהתאם.

כשהבית צריך להיות מותאם למבוגרים ובני הגיל השלישי

כשיש מבוגרים בית שלהם צרכים פיזיים מסוימים, לעיתים קיים צורך להוסיף או לשדרג את המעקות בבית, גם אלו הממוקמים לצד המדרגות וגם אלו שלא. בפרט, מבוגרים הזקוקים לתמיכה פיזית לעיתים יצטרכו מעקות המחוברים לקירות הבית לטובת שמירה על היציבות, ולא בהכרח להגנה מפני נפילות מגובה חלילה. במקרה כזה, יש להתאים עבורם מעקות מתאימים ומונעי החלקה, הן מבחינת הגובה הרצוי והן מצד מיקומם בבית. אגב, אנשים רבים בגילאי ה-60 וה-70 מתחילים לעצב את ביתם מבעוד מועד באופן כזה שיתאים להם בגילאים המאוחרים יותר וכל שכן, אנשים בגיל השלישי.

התאמת המעקה לצרכים מיוחדים באופן מותאם.

צרכים מיוחדים נוגעים לסוגים שונים של נכויות זמניות או קבועות, המאפיינות את אחד או יותר מבני הבית ומחייבים את התקנת המעקה במקומות שונים. מעקות שנועדו כדי לסייע, יצטרכו להיות מעוצבים באופן הראוי וכן לעיתים קרובות, להיות מותקנים בבית בהיקף גדול יותר ממעקות רגילים שנועדו כדי להגן על הבית מפני סכנת נפילה.

דוגמאות נושפות של מעקות בטיחות כאן בקישור

https://www.pinterest.ru/designsbykms/exterior-wrought-iron-railing/

שתף