חלונות עץ או פלסטיק - השוואה

על אילו חלונות טובים יותר – פלסטיק או עץ, אנשים חושבים כשמתכננים בניית דיור או מתכננים תיקונים. חלונות מותקנים בציפייה שהם ישמשו שנים רבות. לכן אין שום דבר מפתיע בעובדה שכל מאפייני החומרים עוברים ניתוח מעמיק. קבלת החלטה תלויה במידה רבה בעלות חלון פלסטיק או עץ בעל מאפיינים דומים.

חלונות עץ מלא אמיתי
חלונות PVC

ידידותיות לסביבה

באשר למאפיין כזה של ידידותיות לסביבה, ראוי לציין שרבים מבלבלים אותו עם הטבעיות. למעשה, ידידותיות סביבתית בהשוואה למסגרות עץ לא תשנה הרבה. ארגונים סניטריים מומלצים על חסימות חלונות לשימוש במתקני טיפול בילדים, בבתי חולים, ואילו מסגרות עץ המצופות בחומרי הגנה מיוחדים ולכה עלולות להזיק יותר מאשר קונסטרוקציות מתכת-פלסטיק.

מראה ועיצוב

המראה של מסגרות עץ בהשוואה לפלסטיק נבדל על ידי האטרקטיביות בהתאם להעדפות שלהם. ניתן למפות את מסגרת הפלסטיק במידת הצורך בסרט בכל צבע רצוי; אפילו חיקוי של חומרים טבעיים אפשרי. עץ, שנחשב לאטרקטיבי בפני עצמו, יכול להיות מצופה בספוגים של כל צבע כדי לשפר את המראה, בלכה. אם אתה רוצה לקבל את המוצר כטוב, אסור לך לבחור בלוק חלון מחומרי בסיס.

חלונות מכל חומר משתלבים היטב בקומפוזיציות עיצוב שונות, לכן יש להחליט באילו חלונות לבחור – עץ או פלסטיק, בהתאם לרצון שלכם.

החלונות עץ וחלונות PVC וחלון עץ ישן

אמינות של חלונות

פרופילי פלסטיק, בניגוד לפרופילי עץ, הם בעלי ייחוד: בעונה הקרה הם יוצרים עיבוי, הנוזל בתוך הבית. מעבר של כמות גדולה של לחות משפיע לרעה על האווירה בתוך הדיור. אפילו הביטוי “חלונות בוכים” הופיע.

בהתאם לחומר, אמינות המסגרת עשויה להיות שונה, אך ההבדלים הם מינוריים. פני השטח של חלונות הפלסטיק יכולים להתרחב בחום קיצוני – חלונות המיוצרים ללא חיזוק לעיתים קרובות מעוותים. מוצרי עץ אינם מתייבשים ואינם בולטים, אך יכולים להחשיך תחת השפעת אור השמש, ושריטות על פני השטח קשה להסתיר. עץ יכול להיות מושפע מהשפעות סביבתיות.

ניתן להסיק כי האפשרויות לחלונות פלסטיק אמינים יותר מאלו מעץ, אך רק במקרה של ביצועים באיכות גבוהה. בייצור חומרי גלם זולים, תכונות העבודה לא יתקבלו.

בידוד חום וקול בחלונות

כאשר שוקלים בידוד חום ו מאפייני בידוד רעש חלונות לרוב אנו מדברים על איכות אביזרים, עובי הזכוכית. יכולות הבידוד התרמי של חלונות פלסטיק נקבעים על ידי רוחב התאים ומספרם. כדי להעריך את תכונות הבידוד התרמי, נעשה שימוש במקדם מוליכות תרמית. ככל שהוא נמוך יותר, כך משתחרר פחות חום. חשוב שלא יהיה אוויר בחלון הזגוג הכפול – ההידוק של עיצובים מודרניים מספק מאפיינים בידוד חזק לרעש ובידוד חום.

חלונות לא מבודדים

בהתחשב באיזה עדיף – חלונות עץ או פלסטיק, יש לקחת בחשבון שמקדם המוליכות התרמית של עץ נקבע בהתאם לסוג העץ. באלון ואורן זה אותו דבר, קצת פחות בגש. לחלונות פלסטיק יש מחוונים נוספים, אך הם מנסים לבחור את מספר המצלמות בהתאם לאזור האקלים. בתנאים שווים, עץ ישמור טוב יותר על החום. לכן, תוכלו לרכוש חלונות עץ זולים או להזמין חלונות פלסטיק בעובי הרצוי.

היתרונות חלונות עץ
תנאי פעולה חלונות עץ ופלסטיק

שיטות שונות משמשות כדי להבהיר את חיי חלונות החלון, עד ליצירת תגובה וקבלת תשובות ברשתות החברתיות ובפורומים. מומחים נותנים הערכות שונות – בסך הכל, ערכים למשך 20-30 או 45-50 שנים מציינים לאורך חיי השירות של מבני פלסטיק. הם עשויים להשתנות בהתאם לחומר הייצור ובתנאי ההפעלה. ישנם חלונות מיוחדים זולים יותר או יקרים יותר, המיועדים לשימוש באקלים הרוסי.

עבור מוצרי עץ העמידות תלויה במידה רבה גם באיכות חומרי הגלם שנבחרו לייצור. לדוגמא, לגש יימשך כחצי מאה, ובניית עץ אלון – כ 80 שנה. טופולי עץ מעוברים עם תרכובות מיוחדות כדי לשפר את העמידות.

מחיר הנפקה חלונות עץ וחלונות PVC

מחיר שנקבע בשוק למבני חלונות עץ עם חלונות מזוגגים כפול הוא בסדר גודל יקר יותר מאשר לפלסטיק. הזול ביותר חלונות עץ הייצור המקומי עלה פי שניים מ- PVC. העלות תלויה גם בסוג מסגרת העץ – עבור מוצרים ממינים בעלי ערך חשוב, הוא עולה מספר פעמים. עם העלות הגבוהה של אביזרים, עובי יחידת הזכוכית, המיועד לתנאי מזג אוויר קשים, המחיר גם עולה ללא קשר לחומר המסגרת.

מסקנות עבור חלונות עץ PVC

לא כל כך קל לענות במדויק על השאלה מי מבין החלונות יהיה טוב יותר עבור הדיור בו הם עומדים להיות מותקנים. בהתחשב בתכונות של חלונות פלסטיק או מבני עץ, אתה יכול לזהות את היתרונות והחסרונות החשובים לצרכן. ההחלטה מתקבלת בצורה הטובה ביותר על ידי כל המשפחה. לאחר שהחלטנו איזה חומר זכה להכי הרבה קולות, אנו שוכרים עובדים ורוכשים מוצרים.
מבני חלונות מודרניים העשויים עץ ו- PVC יכולים להיות בעלי מאפיינים דומים של אטימות, יעילות אנרגטית, הגנת קול. לאלו שמתכוונים לרכוש חלונות חדשים מומלץ להכיר היטב את היתרונות והחסרונות של המוצרים המוצעים בשוק. לדוגמה, עבור קוטג ‘בקיץ, כמעט ולא מומלץ לקנות חלונות בעלי זיגוג כפול בן שלושה חדרים עם מאפיינים משופרים של הגנה מפני חום וקול. לעומת זאת, מסגרות עץ בהירות אינן מתאימות ליצירת אקלים חם ואסתטיקה בדירות.

חלונות UPVC מול חלונות עץ
בבחירתכם תוכלו להתמקד בביקורות של אנשים שכבר התקנו מסגרות מחומר כזה או אחר. אבל יש לקבל החלטה סופית על סמך העדפותיך שלך. אז הבחירה נעשית מודעת, ואחרי מספר שנים הבעלים לא יתחרטו על החלטתם.

חלונות עץ, יתרונות וחסרונות

חלונות עץ בשילוב תריס

יתרון עיקרי חלונות עץ בכך שהם מיוצרים מחומר טבעי. מסגרות מתקבלות בעוצמה גבוהה; הם חמים יותר מגרסת הפלסטיק. לאחר ששקלתם היטב את היתרונות והחסרונות של חלונות עץ, תוכלו להחליט על נאותות השימוש בהם.
שלא כמו פלסטיק, מבני עץ הם כתמים מאוד. ניתן לטפל במשטח בתרכובות מיוחדות המשפרות את יציבות החומר. טיפולים מונעים וטיפול נאות יסייעו להאריך את חיי המבנים.
החסרונות של חלונות עץ הם כדלקמן. יש לעדכן את פני המסגרות מדי פעם, למשל, לנקות את הצבע ולכה. אחרת, הביצועים מתדרדרים. עץ איכותי, שיכול להחזיק מעמד בקלות מספר שנים, בעל עלות לא מבוטלת. אם מתקינים חלונות מעץ זול, עליכם להיערך לעובדה שבקרוב תידרש החלפה. היום קיימת אפשרות לשמור על העץ החיצונו ולשדרג החיפוי החיצוני באלומיניום. כאן אפשר לקראו על חלונות עץ אלומיניום.

חלונות פלסטיק: יתרונות וחסרונות

​חלונות פלסטיק הם חסכוניים יותר. מוצרים מיוצרים במגוון רחב, ההבדל לעיתים ניכר. הפלסטיק המשמש לייצור החלון לרוב זול יותר מעץ. אבל מוצרים בו זמנית יכולים להיות מיוצרים הן במחלקת תיירים והן בצורת פרימיום.
הביצועים הטובים של חלונות פוליוויניל כלוריד הם גם יתרון.
הם חזקים ואמינים, ערכת הצבעים היא די רחבה, אשר מאפשרת לך שום מגבלות בבחירת תפאורה לדיור.
אם איכות המוצר שנרכש טובה, איכות חומרי הגלם, אז לא יהיה צורך לבצע שירות נוסף על יחידת החלונות במהלך הפעולה. התקנה וטיפול לא יגרמו לבעיות.
לאחר התקנת החלונות, עליך רק לנקות ולשמן את החומרה מדי פעם.
החסרונות של מוצרי פלסטיק הם כדלקמן. במהלך הפעולה הם יוצרים כמות גדולה של עיבוי. בעת התקנת פרופילי PVC באזורים עם תנאי אקלים קשים, קיימת הסבירות לעיוות מסוים במבנה בהשפעת כפור קשה, שינויי טמפרטורה. צבע המסגרות מתחיל לדעוך עם הזמן, לפעמים צריך לשנות אותם בגלל אובדן מראה אטרקטיבי.

חלונות פלסטיק

שתף